У центрі Миколаєва вшанували загиблих і нагадали про полонених та зниклих військових

У Миколаєві вранці містяни долучилися до загальнонаціональної хвилини мовчання на честь загиблих військових і цивільних. Вдень у центрі міста відбулася акція-нагадування про військовополонених і безвісти зниклих захисників.

Про це з місця події повідомили кореспонденти Суспільного.

Хвилиною мовчання миколаївці вшанували пам’ять загиблих українських військових і цивільних. До неї долучилися рідні, друзі полеглих та небайдужі містяни.

Хвилина мовчання у Миколаєві Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк Під час хвилини мовчання рух у місті призупинили Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк Рідні та близькі вийшли з прапорами й портретами, нагадуючи про полеглих і зниклих безвісти захисників Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк Учасники акції тримали плакати із закликом зупинитись і вшанувати пам’ять о 09:00 Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Серед учасниць заходу Тетяна. Її син — військовослужбовець 141 бригади Дмитро офіційно зник безвісти 12 березня 2026 року під час виконання бойового завдання на Дніпропетровщині. За словами жінки, вона має інформацію про його загибель і вже подала запит на ДНК-експертизу.

"У моєї молодшої доньки 29 березня день народження. Він казав: "Мамулечко, я приїду". 11-го ми з ним розмовляли. Сказав: "Я приїду і тебе наберу". Але він мене не набрав", — розповіла Тетяна.

Мати загиблого військового Тетяна. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк"Донька старша в Instagram побачила фото — командир виставив, що Діма "на щиті". Коли ми знайшли його номер телефону, він сказав, що в нього навіть моїх даних не було".Прапор з портретом Дмитра. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Інспекторка сектору превентивної комунікації Нацполіції Алла Ткаченко повідомила, що до акції долучилися приблизно 50 людей.

Після цього в центрі Миколаєва відбулася акція-нагадування про військовополонених і безвісти зниклих захисників. Близько сотні людей вийшли з прапорами та плакатами із фотографіями своїх рідних.

14 місяців Єлизавета чекає повернення свого чоловіка — військовослужбовця Олега. З її слів, він безвісти зник на Покровському напрямку.

"Коли мій чоловік зник, я була вагітна. Зараз нашому сину вже пів року. І вже він впізнає свого тата по фото. Дуже боляче на це дивитись. Він так і не дізнався, хто в нас буде. У нас народився син. Інформація, яка була — його поранили, і, можливо, потрапив до полону. Але це не підтверджено".

Жінка каже, щотижня ходить на акцію-нагадування про військовополонених та безвісти зниклих військових.

Син Любові зник безвісти у 2023 році на Херсонщині.

"На островах Великий Потьомкін зник безвісти, коли підірвали Каховську ГАЕС. Коли вже знали, що Каховське водосховище підірвали,не вийшов на евакуацію після артобстрілу", — говорить Любов.

З тих пір, мати каже, про нього — жодної звістки.

"Деякі побратими сказали, що він загинув, а деякі сказали, що не знають, що з ним. Знайшли його амуніцію, коли вода "спала" там, де він був. Але його ніде немає. Ми сподіваємось, що, може, він потрапив до полону".

Джерело

Новости Николаева