«Задимлення не було». У Миколаєві в палаці культури «Корабельний» сталася пожежа

У Миколаєві 22 січня на горищі палацу культури "Корабельний" виникла пожежа. На місці події працювали 28 рятувальників, які евакуювали 47 людей, серед яких 42 дитини.

Подробиці дізнавалися кореспонденти Суспільного.

До служби ДСНСДержавна служба України з надзвичайних ситуацій. надійшов виклик про те, що у міському палаці культури "Корабельний" загорілося горище. Втім задимлення у приміщенні не було, розповідає директор закладу Олексій Чебан.

"Запаху не було, задимлення не було, тобто хтось сторонній викликав пожежну машину. Пожежа виникла на горищі між дахом та стелею. Мабуть, хтось з вулиці побачив, зателефонував пожежникам, і вони вже самі сказали, що у нас пожежа", — каже Олексій Чебан.

Олексій Чебан, 23 січня 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Про пожежу Олексію розповіла його заступниця. Чоловік приїхав до закладу вже за сім хвилин.

"Десь на початку 18 години мені зателефонувала заступниця і сказала, що розпочалася евакуація у палаці культури дітей у зв'язку з тим що, виникла пожежа. Я прибув рівно через сім хвилин, всі вже були евакуйовані", — говорить директор закладу.

Горище закладу, де сталася пожежа, 23 січня 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Зусиллями 28 рятувальників вогонь загасили, розповідає начальник пожежно-рятувальної частини Олександр Довгопол.

"У приміщенні знаходилися люди, а також діти, тому що там проводили заняття. Ми відключили електроенергію та евакуювали 47 людей, з них — 42 дитини", — говорить Олександр.Олександр Довгопол, 23 січня 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Локалізували вогонь о 17:22, а вже о 18:06 ліквідували, каже Олександр. Площа займання — 30 квадратних метрів. Наразі триває розслідування та вияснення причин займання на горищі будівлі.

Що відомо про палац культури "Корабельний"

  • П'ятого липня 2022 року одна із російських ракет влучила у великий зал, повністю зруйнувала його, утворилися тріщини по всьому фасаду. Будівля зруйнована на 80 відсотків. Працівники закладу в момент вибуху були на місці, утім ніхто не травмувався.
  • 22 січня 2024 року горів дах будинку культури. На місці працювали рятувальники 5 й 4 державних пожежно-рятувальних частин та чергова зміна оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Миколаївській області.

Джерело

Новости Николаева