У Миколаєві нагадали про полонених та зниклих безвісти воїнів: 120 людей скандували «Поверніть морпіхів!»

У Миколаєві вперше у 2024 році організували мирну акцію-нагадування. Серед учасників рідні полонених та зниклих безвісти різних підрозділів і родів військ. За підрахунками поліції діалогу у місті зібралися 120 людей.

Місце події відвідали кореспонденти Суспільного.

На мирні акції люди почали збиратися з грудня 2023 року, у 2024 — це перша. Сестра військовослужбовця Оксана каже, чекає брата з 17 травня 2022 року, саме тоді він вийшов з "Азовсталі" у Маріуполі.

"Він був в Оленівці. Наразі він перебуває у колонії на території Росії, це станом на шосте травня 2023 року, як нам повідомили побратими. Інші звістки ми не отримуємо, тільки повідомлення від побратимів, які повернулися з полону", — розповідає історію брата Оксана.

Сестра військовополоненого Оксана, Миколаїв, 14 січня 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Серед людей чекає на свого сина Інна. На акцію вона прийшла з донькою. Востаннє жінка бачилась з морпіхом у листопаді 2021 року перед його від'їздом до Маріуполя.

"12 квітня 2022 року він потрапив у полон на заводі Ілліча в Маріуполі. Більше про нього ми нічого не знали. Це 26 грудня цього року (2023 року — ред.) нам прислали відео, де він до нас звертається, що він живий, здоровий, з ним все добре. Чекаю, що буде обмін і його повернуть до нас", — розповідає Інна.

Мирна акція-нагадування, Миколаїв, 14 січня 2024 року Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв Мирна акція-нагадування, Миколаїв, 14 січня 2024 року Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Мирна акція-нагадування, Миколаїв, 14 січня 2024 року Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Мирна акція-нагадування, Миколаїв, 14 січня 2024 року Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Вже 410 днів у полоні чоловік Олени. Дружина прагне разом з іншими учасниками нагадати про героїв, які перебувають у полоні.

"Він був добровольцем, з перших днів війни, йшов захищати свою родину, по-перше, Україну. Був патріот і дуже хочу, щоб він повернувся. Всі його чекаємо вдома", — каже дружина військовополоненого.

Джерело

Новости Николаева