В Україні цього року вже близько 210 проваджень через розкрадання гуманітарної допомоги та пожертв

В Україні цього року вже близько 210 проваджень через розкрадання гуманітарної допомоги та пожертв

В Україні з січня по жовтень 2023 року правоохоронці зареєстрували 208 кримінальних проваджень за фактами незаконного використання гуманітарної допомоги з метою отримання прибутку, 50 підозрюваним було повідомлено про підозру.

В Україні протягом січня-жовтня 2023 року обліковано понад 200 кримінальних правопорушень щодо незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безплатної допомоги. 50 особам було повідомлено про підозру. Про це журналісту УНН повідомили у відповідь на запит в Офісі Генерального прокурора.

Деталі

В Україні за січень-жовтень 2023 року обліковано 208 кримінальних проваджень за статтею 201-2 ККУ — незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги. До суду було направлено 24 провадження.

50 особам було повідомлено про підозру в незаконному використанні з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги) КК України.

Найбільше проваджень було обліковано у Києві – 42, Хмельницькій області – 16, Дніпропетровській області – 13, Волинській області – 12, Миколаївській області — 11 та по 10 у Київській і Сумській областях. По 9 проваджень обліковано у Чернівецькій, Харківській областях. По 8 — у Закарпатській, Львівській, Рівненській областях.

Найменше обліковано проваджень через незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги у Полтавській області — 1, по 2 — у Кіровоградській та Черкаській областях.

Для порівняння, протягом 2022 року в Україні обліковано 384 кримінальних провадження через незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги. До суду було направлено 25 проваджень. 92 особам повідомлено про підозру. За січень-грудень 2022 року найбільше було обліковано правопорушень у Києві – 86. У Львівській області – 46, Кіровоградській області – 25, Харківській області — 21, по 20 — у Дніпропетровській та Хмельницькій областях. По одному облікованому правопорушенні було в Луганській та Херсонській областях.

Доповнення

Під виглядом гуманітарної допомоги в Україну незаконно ввозили фреон.

Джерело

Новости Николаева