Скільки музеїв та театрів зазнали збитків через вторгнення рф — відповідь Мінкульту

Скільки музеїв та театрів зазнали збитків через вторгнення рф — відповідь Мінкульту

Станом на 25 листопада 2023 року в Україні було пошкоджено 1750 об’єктів культури, найбільше постраждали клуби, бібліотеки та мистецькі заклади, особливо в Донецькій та Харківській областях

Через повномасштабне вторгнення рф в Україні зазнали збитків 1750 об’єктів культурної інфраструктури, повідомило у вівторок Міністерство культури та інформаційної політики України, пише УНН.

Станом на 25 листопада 2023 року збитків зазнали 1750 об’єктів культурної інфраструктури. Найбільших втрат і збитків культурна інфраструктура зазнала у Донецькій, Харківській, Херсонській, Київській, Миколаївській, Луганській, Запорізькій областях та Києві

— повідомили у МКІП.

Деталі

Найчисельнішою групою об’єктів культурної інфраструктури, які зазнали пошкоджень чи руйнувань, як повідомляється, є клубні заклади (49% від загальної кількості закладів культурної інфраструктури, які зазнали збитків).

 Загалом, як вказано, постраждали:

·       клубні заклади – 864;

·       бібліотеки – 613; 

·       заклади мистецької освіти – 136;

·       музеї та галереї – 106;

·       театри, кінотеатри та філармонії – 31.

Пошкоджень і руйнувань зазнали об’єкти культурної інфраструктури у 266 територіальних громадах (18,1% від загальної кількості територіальних громад України). Найбільше — у Донецькій (83%), Сумській (53%), Харківській (52%) областях.

Нагадаємо

АРМА спільно з Мінкультом шукатиме викрадені росіянами культурні цінності.

Джерело

Новости Николаева