Робоча група як засіб політичного тиску: чому соратники Гройсмана продовжують каламутити воду на Вінниччині

Робоча група як засіб політичного тиску: чому соратники Гройсмана продовжують каламутити воду на Вінниччині

Спроба фальсифікації власного ж рішення – це, мабуть, єдине чим «відзначилася» робоча група, яку з помпою у жовтні минулого року створили соратники експрем’єра України Володимира Гройсмана у Вінницькій обласній раді.

Спроба фальсифікації власного ж рішення – це, мабуть, єдине чим «відзначилася» робоча група, яку з помпою у жовтні минулого року створили соратники експрем’єра України Володимира Гройсмана у Вінницькій обласній раді. Вона мала вивчити обставини масової загибелі риби на одному з озер Ладижинського водосховища, пише УНН.

Робочу групу своїм розпорядженням створив голова Вінницької облради, який обирався від «Української стратегії Гросмана» (УСГ) В’ячеслав Соколовий. Ініціатором її створення виступив депутат облради від УСГ Ігор Хміль,а очолив її колега Хміля по фракції УСГ, депутат облради Сергій Кривешко.

І вже тоді почали закрадатися підозри, що політики в діяльності робочої групи буде більше ніж спроб розібратися у ситуації. Навряд чи можна назвати об’єктивним підходом, коли звинувачення висуваються ще до проведення досліджень.

Апофеозом цієї «бурхливої» діяльності робочої групи та безпосередньо її керівника Сергія Кривешка стала спроба фальсифікувати власне ж рішення на засіданні, яке відбулося у листопаді минулого року.

Тоді на голосування поставили проект рішення із гучною назвою «Щодо звернення до екологічних організацій Європейського Союзу про проведення незалежного експертного дослідження обставин та причин, що зумовили мор водних живих ресурсів у Ладижинському водосховищі».

З 17 членів комісії на засідання були присутні 10, за рішення проголосували – 5. Тобто, навіть якщо рахувати від кількості присутніх, а не від загального складу комісії, то математична проста більшість все одно аж ніяк е виходить.

Але хтось був впевнений, що рішення вдасться протягнути, і «переможне» повідомлення про те, що воно прийняте з’явилося на сайті Віницької облради.

Виник скандал, а робоча група, по суті, відчутно втратила цікавість до теми.

При цьому, після проведених досліджень екологи дійшли висновку, і з ними погодився керівник акваферми Олександр Корх, що немає підстав говорити про попередні звинувачення у можливій причетності до ситуації із загибеллю риби промислового підприємства.

На фоні цього, робоча група все ж таки планує провести 16 січня своє чергове засідання. В порядку денному чотири питання. Але цього разу вже без гучних звернень до екологічних організацій Євросоюзу.

Член робочої групи, депутат Вінницької облради від «Слуги Народу» Євгеній Шаповалов поки, що не розуміє, навіщо проводити це засідання, і вкотре наголошує, що група створювалася виключно з політичною метою. Таку думку він висловив у коментарі УНН.

«Дзвонили з апарату обласної ради, запросили на засідання, яке відбудеться 16 січня. Порядок денний мають надіслати, самі питання – це 4 питання… Що там далі буде не ясно.

Щоб ви розуміли – навіть в звіті голови облради не згадувалася діяльність цієї робочої групи. Ми повертаємося до того, про що говорили – дуже явно прослідковується політична заангажованість цієї всієї справи. Мені цікаво що буде 16 числа і як воно далі буде рухатися. Поки що все на паузі», — зазначив Шаповалов.

На це засідання, до речі, запросили і Олександра Корха, який матиме змогу особисто повідомити членам робочої групи про свої висновки.

Джерело

Новости Николаева