Писала антиукраїнські фейки в проросійських Телеграм-каналах. СБУ викрила жительку Миколаєва

Служба безпеки викрила жительку Миколаєва, яка поширювала в інтернеті антиукраїнські фейки. За даними слідства, на замовлення спецслужб Росії жінка писала дописи для Телеграм-каналу, в яких героїзувала російських військових та дискредитувала командування Сил оборони України.

Про це повідомили в СБУ.

За даними слідства, 42-річна миколаївська фрилансерка, яка ще до початку повномасштабного вторгнення Російської Федерації готувала "замовні" дописи для проросійських політсил.

"Підготовлені статті вона дистанційно погоджувала зі своїм куратором з ГРУГоловне розвідувальне управління РФ, а потім "розганяла" їх через мережу спеціально створених Телеграм-каналів. Загальна аудиторія таких інтернет-ресурсів становила понад 50 тисяч користувачів, які майже щодня отримували нову "порцію" фейків від пропагандистки", — йдеться в повідомленні.

Листування жительки Миколаєва з російськими агентами. Фото: СБУ

З літа 2023 року дистанційно спецслужба РФ залучила жінку до співпраці. Для виконання завдань вона отримувала перелік актуальних тем, які мала "підсвічувати" у контексті вихваляння російської армії та дискредитації українських військових.

"Для маскування злочинних дій вона періодично змінювала нікнейм та зображення у профілі, а також використовувала проксі-сервер для анонімізації. За кожну публікацію зловмисниця отримувала з Росії грошову винагороду", — зазначили в Службі безпеки України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили жінці про підозру статтею Частина 1 та 2 статі 110 Кримінального кодексу України."Фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України". Санкція статті передбачає ув'язнення від п’яти до семи років без права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком до двох років та з конфіскацією майна.

Джерело

Новости Николаева