Офіс Генпрокурора про засудження українських військовополонених у рф: окремий напрямок наших розслідувань

Офіс Генпрокурора про засудження українських військовополонених у рф: окремий напрямок наших розслідувань

Офіс Генпрокурора розслідує випадки ув’язнення українських військовополонених у росії та співпрацює з міжнародними партнерами.

Офіс Генпрокурора розслідує випадки засудження до позбавлення волі українських військовополонених у росії та співпрацює щодо цього з міжнародними партнерами. Про це журналісту УНН повідомив керівник Департаменту Офісу Генпрокурора з протидії злочинам, вчиненим в умовах збройного конфлікту Юрій Бєлоусов.

Ми самі здійснюємо розслідування по кожному такому випадку (щодо засудження росією українських військовополонених — ред.), намагаємося з’ясувати всі обставини. Але й, безумовно, співпрацюємо з нашими партнерами, тому що ми розуміємо, що ці справи сфабриковані, і часто вони використовуються для виправдання підстав утримання наших військовополонених

— розповів Бєлоусов.

Він зазначив, що доволі часто росіяни засуджують українських військовополонених за сам факт участі у війні, що є порушенням Женевських конвенцій.

«Ми притягаємо росіян до відповідальності тільки, коли знаходимо інформацію, що вони вчиняли воєнні злочини: вбивства, зґвалтування, викрадення наших дітей тощо. Якщо такого не встановлено, то вони не притягаються до відповідальності. Тому працюємо з нашими колегами, військовими, Головним управлінням розвідки, міжнародними партнерами, щоб задокументувати це, і це окремий напрямок наших розслідувань», — сказав Бєлоусов.

Доповнення

Як повідомлялося, відкрито понад 4 тис. кримінальних проваджень проти українських військовополонених, з них понад 200 вже засуджено у рф.

Джерело

Новости Николаева