«Невідомість вбиває». На Миколаївщині рідні військовослужбовців організували мирну акцію

На Миколаївщині у Новому Бузі 13 січня 2024 року рідні військовослужбовців організували мирну акцію "Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома". Понад 50 людей прийшли зі стягами різних підрозділів Збройних сил України.

Кореспонденти Суспільного відвідали захід та поспілкувалися з рідними полонених.

Організаторка заходу Тетяна розповідає, що подібну акцію у Новому Бузі організували вперше. У місті та селах поруч багато родин полонених та зниклих безвісти військовослужбовців, але не всі з них можуть їздити на мітинги в Миколаїв та Київ.

"Я вирішила у себе в місті організувати таку акцію, щоб наші рідні, земляки знали скільки наших хлопців перебуває в полоні, що вони справжні, мужні захисники й вони бажають найскорішого повернення додому", — говорить Тетяна.

Зі слів організаторки, завдяки заходам які організовують, люди знають, що одне одному сказати і як одне одного підтримати.

Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв «Біда у нас спільна і мета одна — повернення наших рідних додому». ТетянаОрганізаторка заходу та дружина військовополоненого.

Марина не чула голос свого чоловіка Володимира з квітня 2022 року. Сьогодні — 13 січня, його день народження.

"Останній раз ми спілкувались 25 квітня (2022 року — ред.) у вечорі. Тривав бій, я чула вибухи, стрілянину — це був останній раз. На сьогодні єдине, що я знаю, що підтверджено ЧХТовариство Червоного Хреста України., що він перебуває в полоні. Станом на 6 грудня 2022 року, його місце перебування було Курськ СІЗО, на сьогодні я нічого не знаю", — розповідає дружина військовополоненого Марина.

Дружина військовополоненого Марина. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

На акцію зі світлиною сина Вʼячеслава прийшла Світлана. Чоловік зниклий безвісти. Жінка каже, намагаються знайти бодай якусь інформацію про нього.

"Прийшло сповіщення за 22 жовтня 2023 року, що він зник. Слідство триває, в частині так говорять. Командир не виходить на звʼязок, побратими також, хочеться, щоб щось було відомо, а поки нічого", — говорить мати безвісти зниклого Вʼячеслава.

Рідні військовослужбовців на мирній акції «Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома». Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Рідні військовослужбовців на мирній акції «Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома». Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Рідні військовослужбовців на мирній акції «Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома». Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Рідні військовослужбовців на мирній акції «Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома». Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Рідні військовослужбовців на мирній акції «Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома». Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Рідні військовослужбовців на мирній акції «Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома». Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв Рідні військовослужбовців на мирній акції «Полонені та безвісти зниклі повинні бути вдома». Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Ілона розшукує свого чоловіка — мобілізованого військовослужбовця 79-ї бригади. Олександр зник третього листопада 2023 року на Донеччині.

"Подзвонила командиру, він сказав таку новину, що він загинув. Ми в це не віримо, випадки бувають такі гарні, що хлопці повертаються, краще я думаю вже в полоні, але рано чи пізно він повернеться додому, ми його будемо чекати до останнього. Може хлопці, які звільнились із полону, можливо бачили його, (може — ред.) щоб написали може мені", — говорить дружина зниклого безвісти військовослужбовця Ілона.

Дружина зниклого безвісти військовослужбовця Ілона. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Після заходу з учасниками поспілкувався та відповідав на їх питання начальник Південного регіонального центру координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Аркадій Дабагян.

Джерело

Новости Николаева