Майже два роки без води: жителям Первомайського на Миколаївщині відновили централізоване водопостачання

У селищі Первомайське на Миколаївщині відновили централізоване водопостачання, яке було припинене внаслідок обстрілів з боку Росії. Процес відновлення тривав з грудня 2022 року.

Кореспонденти Суспільного побували у селі та поспілкувалися з місцевими жителями.

Громадська міжнародна організація "Оксфам" і Міжнародний комітет Червоного Хреста займалися повною реконструкцією водомережі на станції питної води в селищі Первомайське, говорить начальник Первомайської селищної військової адміністрації Максим Коровай.

"Було замінено резервуар, а також відновлено вежу Рожновського, саму станцію питної води", — зазначив він.

Начальник Первомайської селищної громади Максим Коровай. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Після дворічної паузи знову бачити воду з-під крана в рідній оселі в Первомайському трохи незвично, ділиться місцева жителька Ольга Кушнір. Каже, водопостачання відновили наприкінці січня, спочатку вода подавалася з перебоями.

"Де пориви – одразу їх ліквідували, і знову включали: на дві години, на три. За можливості, ми набирали запаси на свої потреби: помитися, помити посуд і попрати. Чиста вода зараз, не іржава, а спочатку було навпаки", — говорить жінка.

Ольга Кушнір. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Однак, і тарифи підвищили також.

"Вода і водовідведення наразі 45 гривень, а до цього було 24 гривні. Подорожчало, тому що у нас подача електроенергії. Світло — дев'ять гривень кіловат. Через це подорожчала і каналізація, і водовідведення", — додає Ольга.

Питну ж воду постачають волонтери. Відтак, каже, доводиться запасатись. Чекала на відновлення централізованого водопостачання, яке було припинене в березні 2022, і її сусідка Ольга.

"Кожну хвилину, приходиш, вмикаєш кран. Дивишся, чи є вода, чи не вимкнули. Ну, якось так зі страхом. Слава Богу, вода є", — розповідає місцева жителька.Місцева жителька Ольга. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Приблизна сума відновлення водопостачання в селищі склала чотири мільйони гривень, каже Максим Коровай.

"Вода подається через наш ставок. Там пробиті свердловини. За висновками, вона вважається питною. На сьогодні ми отримали від Держспоживслужби та від санстанції приписи, що у зв'язку з "прильотами" вода не відповідає належній якості. Зараз ми проводимо її хлорування, очищення, щоб вивести її на якість 2021 року", — говорить начальник Первомайської СВА.

Станція питної води у селищі. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Відтак, використовувати воду, як питну, не рекомендують. В планах – повна заміна водомережі, старих водонапірних веж та встановлення систем зворотного осмосу в п'яти населених пунктах громади, говорить Коровай.

Джерело

Новости Николаева