Кольори — інтернаціональна мова. «Наївний абстракціонізм» очима миколаївського митця-аматора

Миколаївський митець-аматор Михайло Фатєєв 19-го січня презентував 55 робіт в авторському стилі "наївний абстракціонізм". Перша виставка митця відбулась в ДОФі.

Кореспонденти Суспільного побували на виставці та поспілкувалися з її автором.

Картини розвісили на стінах та колонах. Вони різного розміру, виконані у різних стилях.

"Мастихіном, фарбами, губками для миття, взуття, скотч. Різні матеріали були застосовані", — каже автор виставки Михайло Фатєєв.

Михайло Фатєєв, 19 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Представлені роботи написані з 2011 по 2021 рік. Автор говорить, що надихається творчістю інших, професійних, художників. І іноді втілює свої висновки та враження на свої полотна.

"Коли ти працюєш, коли ти твориш, то в тебе народжується багато ідей, які ти хочеш реалізувати в новій комбінації, в новій кості, в новому кольорі з новою фактурою. І це такі нескінченні перегони. Коли ти хочеш з самим собою десь може покращити, десь може нове спробувати", — розповідає він.

Виставка картин, 19 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

В експозиції присутні абстрактні фігури, космос очима автора, силуети людей, геометрія.

"Мені дуже сподобалось. Мені дуже близькі, дуже імпонують саме такі кольори. В нього багато синього. Такого лазурного, блакитного. Це дуже цікаво. Я не можу назвати себе експертом у світі мистецтва, але як для пересічної людини мені подобається", — каже відвідувачка виставки Анастасія.

Михайло говорить, що кольори, спільні для людей з будь-якої країни світу. Мовою пензля він виплескує свої емоції та думки.

"Мені здається, що над митцем не переважає академізм, академічна освіта. Тому такі свіжі якісь емоції, ідеї. Ну дуже цікаво і несподівано. Мені подобається", — говорить ще одна відвідувачка Лариса.

Картина «наївного абстракціонізму», 19 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Подивитися роботи автора охочі зможуть 20 січня з 16:00 до 19:00 та 21 січня з 12:00 до 15:00.

Джерело

Новости Николаева