Жовто-блакитний Миколаїв: художниця розповіла про патріотичні листівки

У Миколаєві 13 січня відбулась зустріч з художницею Світланою Чебановою. У рамках проєкту "Історики на day off" мисткиня поділилася історією своїх патріотичних листівок із зображенням міста, що облетіли світ. Загалом надрукували 7 000 екземплярів.

Про це кореспондентам Суспільного повідомив співорганізатор заходу Сергій Богданцев.

Зустріч з художницею, яка намалювала патріотичні листівки із зображенням Миколаєва була організована командою проєкту "Історики на day off" в межах програм "UpshiftГлобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), що реалізують у понад 40 країнах." за підтримки ЮНІСЕФ та уряду Японії.

За словами співорганізатора події Сергія Богданцева, це лише перша зустріч в межах цього проєкту.

"Світлана Чебанова для мене як приклад якраз українськості, ця людина дуже добре знається в ілюстраціях, робила дуже багато листівок, і вона є так сказати відомою ілюстраторкою в місті Миколаєві", — говорить співорганізатор.

Співорганізатор заходу Сергій Богданцев. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Сергій з командою наслідує лише одну ціль — популяризацію Миколаєва та його багатої історії. Чоловік каже, що саме художниця показала те, як змінюється суспільство.

"Вона є якраз прикладом усвідомленого суспільства зі своєю громадською позицією, яка ширилася серед наших глядачів. Мені здається що ця людина надихає і допомагає нам всім прийти до української культури та поширювати серед молоді та нас усіх", — розповідає Богданцев.

Дівчина дивиться листівку художниці. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Зі слів художниці Світлани Чебанової, історія патріотичних листівок із зображенням Миколаєва розпочалася у 2014 році.

"Суть самого проєкту і взагалі надзавдання цих листівок, це зробити Миколаїв жовто-блакитним наочно. Для мене було особливо важливо щоб Миколаїв отримав таке обличчя — жовто-блакитне, тому ці листівки в принципі про Миколаїв і про те, що Миколаїв це Україна, на кожній листівки це написано", — говорить мисткиня.

Листівка, яка облетіла світ. Фото: Світлани Чебанової Листівка, яка облетіла світ. Фото: Світлани Чебанової Листівка, яка облетіла світ. Фото: Світлани Чебанової Листівка, яка облетіла світ. Фото: Світлани Чебанової Листівка, яка облетіла світ. Фото: Світлани Чебанової Листівка, яка облетіла світ. Фото: Світлани Чебанової

Жителька Миколаєва Олена, одна з тих хто прийшов на зустріч зі Світланою. Жінка каже, побачила анонс цієї події у Facebook та вирішила долучитися.

"Оскільки я знаю Світлану, то відчула, що маю тут побути, знову послухати історію про листівки більш детально, особисто від неї, тому що я цю історію трохи не застала. Була в іншому місті на той час, а на разі мені цікаво, як такі проєкти взагалі розвиваються і як такі люди, як Світлана діють, як вони поширюють весь цей вайб важливий, тому я тут", — розповідає Олена.

Джерело

Новости Николаева