Директорка Фонду гарантування вкладів фізосіб Рекрут продовжує відмовчуватися щодо своїх поїздок за кордон

Директорка Фонду гарантування вкладів фізосіб Рекрут продовжує відмовчуватися щодо своїх поїздок за кордон

Директор Фонду гарантування вкладів фізичних осіб продовжує ігнорувати питання журналістів щодо її частих поїздок за кордон та користування автомобілями, які належать банку, що ліквідується Фондом.

Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб Світлана Рекрут продовжує вперто ігнорувати запити журналістів ІА УНН щодо її поїздок за кордон, передає УНН.

В ході розслідування журналісти УНН зʼясували, що минулого року Світлана Рекрут провела за кордоном або в дорозі туди чи назад понад 100 днів, тобто майже половину всіх робочих днів року. У 2022 році її поїздки сумарно складали понад 80 днів.

Згідно із декларацією Світлани Рекрут, у 2022 році вона отримала від ФГВФО компенсацію надміру витрачених коштів на відрядження у сумі понад 65 тисяч грн.

Також виявилося, що для виїздів за кордон вона використовувала в тому числі автомобілі, що належать АТ «Мегабанк», ліквідацію якого з 2022 року проводить саме Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. За даними Національного банку України, 21 липня 2022 року було прийнято рішення про відкликання ліцензії АТ «Мегабанк». Згідно з інформацією ФГВФО, його ліквідація досі триває  й її завершення планується у 2025 році, а Фонд з аукціонів розпродує майно банку аби повертати його вкладникам кошти. Зокрема, у січні було продано майно «Мегабанку» на суму 4,9 млн. грн.  

За інформацією УНН, Рекрут для власних поїздок за кордон використовувала два авто, які належать цьому банку. Одним з них вона почала користуватися майже відразу після початку процедури ліквідації «Мегабанку» — у жовтні 2022 року.

При цьому тільки у квітні 2023 року Фонд гарантування вкладів зміг відшкодувати 93% коштів (3,8 млрд грн) вкладникам «Мегабанку». А заборгованість перед всіма кредиторами досі не погашена. У квітні минулого року свої кошти почали отримувати кредитори лише першої та другої черг реєстру акцептованих вимог кредиторів «Мегабанку». Тобто замість того аби продати автомобілі й прискорити виплату заборгованості перед кредиторами, адже захист їхніх прав є обовʼязком ФГВФО, Рекрут використовувала авто у власних цілях. Таким чином вона не просто відтягувала їхній продаж та погашення виплату коштів людям, а й занижувала вартість авто.

Для підтвердження або спростування вказаної інформації журналісти звернулися із запитом до ФГВФО. УНН, зокрема, просило пояснити — із чим повʼязані часті поїздки Світлани Рекрут за кордон та хто їх оплачує. Крім того, редакція УНН запитала, чи не вважає Фонд використання автомобілів «Мегабанку» керівником ФГВФО порушенням законодавства?

У відповідь на перший журналістський запит ФГВФО повідомив, що відомості про переміщення посадових осіб Фонду (відрядження, ділові поїздки тощо) є службовою інформацією, що має обмежений доступ, а також додав, що Рекрут звернулася  в правоохоронні органи щодо ІА УНН.

Для того, аби встановити істину та отримати інформацію по суті запиту журналісти направили ще три нових запити до ФГВФО, проте Рекрут продовжує вперто мовчати щодо своїх поїздок за кордон.

Нагадаємо

Член Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ніна Южаніна заявила УНН, що ініціюватиме перевірку щодо поїздок Світлани Рекрут за кордон. Нардепка, зокрема, зазначила, що готова звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції.

Джерело

Новости Николаева