338 миколаївських військовослужбовців у полоні РФ — звіт Координаційного штабу

У Миколаївській області відкрито більш ніж 1500 кримінальних проваджень про зникнення військовослужбовців під час бойових дій. З них відомо, що 338 військовослужбовців перебувають у полоні Російської Федерації.

Про це під час звіту з роботи Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими повідомив Едуард Соловйов, заступник начальника ГУНП в Миколаївській області.

За два роки повномасштабної війни відбувся 51 обмін військовополоненими, розповів керівник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Юрій Таранюк.

"У результаті 3135 людей звільнено з полону росіян, з них 2988 — це військовослужбовці і 148 — цивільні. Крім того, на нас лежить обов’язок по взаємодії з Генштабом по поверненню, репатріації тіл загиблих оборонців України. Зараз відбувся ще один обмін тілами, я думаю новина вийде сьогодні, але до цього обміну 2190 тіл загиблих оборонців також повернуто в Україну", — розповів Таранюк.

Юрій Таранюк показує підсумки роботи штабу, 16 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Родини військовополонених, присутні на заході, виступили з проханням створити додаткові штаби на регіональному рівні, для допомоги членам родин у пошуку рідних та інформуванню.

"Хотілось би підтримки від місцевої влади нашої Миколаївської області. Добре, коли в родині хтось в курсі як робити заявку, пошук, куди звертатися, є такі родини, на жаль їх багато, у кого старенька мати, наприклад більше нікого немає, вона з сільської місцевості, їй принесли сповіщення з військомату і все, вона далі не знає, що робити", — сказала діюча військовослужбовиця, мати та сестра військовополонених Тетяна.

Тетяна, 16 лютого 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Джерело

Новости Николаева