Зцілення себе за допомогою арттерапії. Миколаївських дітей вчать робити паперові фортеці

У Миколаєві 26 січня відбувся майстер-клас "Чарівна фортеця", на якому діти могли втілити власні фантазії на папері. До заходу долучилися 12 учасників. 

Кореспонденти Суспільного відвідали подію.

Дев’ятирічна Мілана створила власний малюнок, говорить, дуже подобається.

"Хотіла намалювати фортецю посеред природи. Я хочу, щоб ця фортеця була не зовсім звичною, тому що там будуть рослини, які будуть захищати її. І ще по струмку будуть плавати чарівні риби", — каже дівчина.

Мілана, 26 січня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Захід організувала арттерапевтка Тетяна Гросул. На майстер-класі були присутні діти-переселенці з Херсона та області. Зі слів Тетяни, символічне значення фортеці — це вміння відстоювати власні кордони. 

"Головна мета заходу — це надати дитині можливість, навчити її відчувати власне тіло, знати, як вона може сама собі дати раду в ситуаціях, коли навколо стрес. Саме арттерапія сприяє розкриттю людини через творчість. Це зцілення себе за допомогою створення творчих продуктів", — говорить жінка.

Тетяна Гросул, 26 січня 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Волонтери "ДОФу" надали простір для творчості — увімкнули обігрівачі та поставили парти. Подібні заходи відбуваються не вперше, каже волонтерка Олександра.

"Зареєструвалося 11 діток на перший і наразі п’ять — на другий майстер-клас".

Майстер-класи планують організовувати щоп’ятниці, розповідає арттерапевтка Тетяна Гросул.

Джерело

Новости Николаева