Затримка через реорганізацію вишу. Випускники МНУ імені Сухомлинського два тижні чекають на дипломи магістрів

Випускники Миколаївського національного університету імені Сухомлинського станом на початок лютого 2024 року не можуть отримати дипломи рівня "Магістр". Причина — реорганізація закладу вищої освіти.

Коли та за чиїм підписом видаватимуть дипломи дізнались кореспонденти Суспільного.

Андрій Кудін — колишній студент-історик, який здобував освіту півтора року в університеті імені Сухомлинського. Хлопець каже, згідно з документами випустився 31 січня, але наразі не може отримати диплом.

Зараз у ректора МНУ імені Сухомлинського вже немає повноважень це робити у зв'язку з тим, що утворена комісія з реорганізації. Дипломи ж станом на вихід наказу були надруковані в типографії. І там написано, що його підписує ректор Будак.

Вважає, що Міністерство освіти та науки України мало врахувати випуск магістрів і ухвалити наказ про реорганізацію вже після отримання дипломів.

"Зараз має підписати голова комісії з реорганізації університетів. Але це, на наш погляд, нелогічно. У нас є запитання: чи будуть ці дипломи легітимними? В принципі, якщо цей документ підпише Трушляков, як ректор НУКНаціональний університет кораблебудування., то проблем ніяких не буде, бо ліцензія на право навчати та видавати дипломи отримував МНУ імені Сухомлинського. Своєю чергою, НУК є правонаступником, через те, що університет приєднується до нього", — говорить випускник.

Випускник вишу Андрій Кудін, 15 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Незадоволена затримкою дипломів і випускниця Марина. За її інформацією, не отримали дипломи 317 людей.

"Деякі студенти починають хвилюватися, бо вони працюють в школах, а у них на весну запланована атестація. Без дипломів просто можуть не допустити. Зараз написали листи в різноманітні державні установи, такі як Мін’юст, МОНМіністерство освіти та науки України. щодо вирішення цієї ситуації", — розповідає Марина.

Випускниця вишу Марина, 15 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Юрист Андрій Саченко каже, підпис в дипломі голови ліквідаційної комісії, а не ректора — суто технічне питання.

"Щодо студентів, то там немає бути жодних хвилювань. У нас всі дипломи, які видаються державними або приватними університетами — всі вносяться в реєстр. Тому, якщо диплом внесений туди — він чинний стовідсотково", — говорить юрист.

Юрист Андрій Саченко, 15 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Дипломи, якщо надруковані, мають або видати, або знищити та виготовити нові, каже Саченко.

"Залежить від того, які саме дипломи були внесені в електронну базу. Якщо їх внесли, то вони вже чинні. Якщо вони не вносились — це інше питання. Тоді їх залишать, надрукують нові та видадуть, і внесуть в реєстр", — розповідає Андрій Саченко.

Проректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Олег Дубинський каже, над цим питанням працює ліквідаційна комісія.

"Сьогодні (15 лютого — ред.) буде наказ голови ліквідаційної комісії підписати дипломи виконувачу обов’язків ректора Миколаївського національного університету Сухомлинського Будаку Валерію Дмитровичу. Безумовно, не буде ніякого передруку. І підписувати їх буде особа, яка буде мати на це право", — пояснює він.

Проректор Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова Олег Дубинський, 15 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Кореспонденти Суспільного подали запит міністру освіти та науки України Оксену Лісовому щодо дипломів освітньо-кваліфікаційного рівня "Магістр". Поки відповідь не отримали. За словами проректора НУК Олега Дубинського, попередньо випускникам МНУ імені Сухомлинського планують видати дипломи в найближчі три тижні.

Джерело

Новости Николаева