Закон про підвищення податків опубліковано онлайн: що буде з військовим збором?
Закон про підвищення податків з’явився на сайті «Голосу України», але ще не надрукований у газеті. Документ передбачає зростання військового збору до 5% та нові податкові ставки для бізнесу.
Закон про підвищення податків опублікували на сайті офіційного видання Верховної Ради «Голос України». Відповідно до перехідних положень, документ має набрати чинності на наступний день після публікації, але у друкованому виданні. Якщо закон вийде друком вже завтра — це матиме неабиякі наслідки для бізнесу, зазначає нардеп Ярослав Железняк, передає УНН.
Деталі
Саме Железняк зауважив, що на закон було оприлюднено на сайті «Голосу України».
Він зауважив, що планувалося, що закон опублікують 30 листопада, щоб він вступив у силу вже з грудня.
За словами нардепа, у разі набрання чинності закону 29 листопада це означатиме, що 28 днів місяця діяла одна ставка військового збору в 1,5%, а наступні два дні буде діяти ставка військового збору у 5%.
«… як це порахувати????!!! Як доплатити по тим, кому вже зарплату виплатили????» — написав нардеп.
Згодом Железняк уточнив, що є ймовірність, що закон все ж друкувати не будуть.
«Закон тільки повісили на сайт. В газеті (поки що) немає. Як мінімум в тій версії, яка зараз доступна. Рубрикатор закону на сайті Ради теж поки не запустили. Можливо є вирогідність, що … все ж таки друкувати не будуть завтра», — резюмував він.
Доповнення
Сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав закон №11416-д про «історичне» підвищення податків. Документ передбачає, зокрема:
підвищення військового збору з доходів фізичних осіб (заробітної плати, дивідендів, додаткового блага тощо) з 1,5% до 5%;
ФОПи на єдиному податку 1, 2 та 4 груп зобов’язані щомісячно сплачувати військовий збір обсягом 10% від мінімальної зарплати;
для платників єдиного податку третьої групи встановлюють ставку військового збору обсягом 1% від доходу;
запровадження податків на прибуток для фінансового сектору. Ставка податку на прибуток для банків за 2024 рік – обсягом 50%. Для небанківських фінансових установ (крім страховиків) ставка на прибуток дорівнюватиме 25%.
10 жовтня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №11416-д щодо значного підвищення податків.