За програмою UPSHIFT: у Миколаєві молодь розробляє проєкти з покращення життя в регіоні

У Миколаєві 15 лютого відбувся перший етап знайомства команд за програмою UPSHIFTІнноваційна програма для підлітків та молоді, що допомагає перетворити ідеї на дієві проєкти.. Учасники підготували 10 власних ініціатив для покращення життя молоді у місті та громадах регіону.

Як минув перший день у навчальному таборі дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Координатор освітніх проєктів і програм ЮНІСЕФ Анатолій Ігнатович говорить, мета — спрямувати проєкти на процеси відновлення у регіоні.

"Більшість молодих людей налаштовані зробити щось круте, капітальне у своїх громадах у межах того фінансування, яке вони можуть отримати. Тобто хтось створює молодіжний простір, започатковує цифрову ініціативу, крафтові майстерні, освітні проєкти", — розповідає координатор.

Учасники тренінгу разом із координаторами програми, Миколаїв, 15 лютого 2024 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Зі слів спеціалістки з комунікацій ЮНІСЕФ Вероніки Нікітіної, молоді бракує місць для зустрічей та обговорення власних ідей.

"Програма UPSHIFT — світова ініціатива від Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ. В Україні вона вже діє понад п'ять років. Протягом наступних днів у буткемпіBootcamp — дослівно перекладається як навчальний табір. вони (молодь — ред.) будуть доопрацьовувати свої ідеї. Після цього — презентують (проєкт — ред.) і отримують фінансування", — говорить Вероніка.

Спеціалістка з комунікацій ЮНІСЕФ Вероніка Нікітіна, Миколаїв. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Один з учасників програми Тарас Шарата — з Арбузинки Первомайського району. Хлопець з командою планують створити молодіжний простір у селищі.

"Приїхали у Миколаїв зі своєю програмою, щоб виділили місце молоді, наприклад, якусь бібліотеку, щоб діти прийшли, позаймалися, ну хто що хоче… Немає, де вийти молоді на вулиці", — пояснює хлопець.

Один з учасників програми Тарас Шарата. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Кожну команду підтримує ментор, який допомагає доопрацювати проєкти. З ініціативою Тараса працює Дмитро.

"Команда прийшла з ідеєю розробки молодіжного простору. У нас чотири дні активної роботи. Постійно працюємо над ідеєю, що ми запроваджуємо", — розповідає наставник.

Ментор додає, що підтримка молоді у громадах важлива. Без активностей громади будуть поступово занепадати, каже Дмитро.

Учасники тренінгу за програмою UPSHIFT. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Захід UPSHIFT у Миколаєві відбувається втретє.

Джерело

Новости Николаева