Уламки снарядів на згадку. Фермер з Миколаївщини розчищає поле від боєприпасів РФ

На Миколаївщині підприємець Сергій Бєлік розчищає поля від російських снарядів та відновлює свій магазин. На території фермерського господарства лишилися уламки від боєприпасів, як нагадування про бої, що точилися тут.

Про збитки від агресії та плани на майбутнє розповів кореспондентам Суспільного.

Шматки заліза, які лежать у полі Сергія — це ніщо інше як уламки від російських снарядів, які лишилися після боїв. Поле потребує розчищення. Крім уламків лишилося чимало вирв.

"Їх треба засипати, це знову будемо втрачати час, гроші. Тут цілу машину чорнозему треба засипати. Збираємо гроші, складаємо спадщину сімейну. Брат, я", — розповідає Сергій Бєлік.

Уламок російського снаряду, знайдений Сергієм у полі, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Чоловік планує засіяти поле ярим ячменем. Проте під час бойових дій вціліли лише два трактори.

"Побито у нас на даний час три трактори. Розбитий ГАЗон. Що могли — повирізали на металолом. А що залишилось — будемо намагатися відремонтувати", — каже підприємець.

Поле Сергія Бєліка, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Чоловік згадує березень 2022 року — тоді в населений пункт заїжджали російські війська. Сергій пропонував колишньому керівництву громади убезпечити населений пункт.

"Ще колишньому голові я пропонував: там стоять плити, візьмемо піднімний кран, веземо і перекриваємо дорогу, аби не допустити, щоб вони далі йшли. Мені сказали: "Не треба провокувати", — пригадує Сергій.

Після цього намагався вивезти дружину з дітьми.

"Ми поїхали за село Червоне. І там уже стояв блокпост москалів. Я десь пів години з ними спілкувався, щоб пропустили. Намагався пояснити, що їх вивезу в Миколаїв і сам повертаюся. Тому що в мене захворіла дитина, швидкої немає, ліків немає, нічого немає. Вони відмовились, вони нас не пропустили", — каже чоловік.

Магазин чоловіка, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Однак наступна спроба наприкінці березня 2022 вже була вдалою. Повернувшись в селище в листопаді того ж року, побачив пошкоджені внаслідок російських обстрілів будинок, який вже частково відновили, та магазин, який будували з батьком ще на початку 2000-х.

"Був прямий приліт в стелю. Заливали її бетоном і монтували майже 80 відсотків даху. Не втрачаємо надію. І далі намагаємось все це відновити, бо хочемо далі працювати. Щоб для молоді щось було, щоб молодь затрималась. Починаємо з себе", — розповів Сергій.

Зруйнований трактор, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Нині разом з найманими працівниками відновлює приміщення магазину.

"В планах тут зробити дитяче кафе, щоб продавати морозиво, піцу. Щоб діти мали куточок відпочинку. Бо і так забрали у дітей дитинство з цією клятою війною", — каже підприємець.

Ремонт у приміщенні магазину, 5 лютого 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами Сергія Бєліка, хоче й надалі жити та працювати в рідному Первомайському, тому попереду має багато планів з покращення свого життя та життя громади.

Джерело

Новости Николаева