Українські перевізники планують акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів на ПП «Ягодин»

Українські перевізники планують акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів на ПП "Ягодин"

Українські перевізники планують провести акцію протесту на пункті пропуску «Ягодин» у відповідь на блокування польськими фермерами вантажівок на українсько-польському кордоні.

З 15 лютого на пункті пропуску «Ягодин- Дорогуськ» українські перевізники планують розпочати акцію протесту у відповідь на дії польських фермерів, які блокують рух вантажівок через українсько-польський кордон. Про це повідомив Суспільному керівник громадської організації «Перевізники західного регіону» Віталій Коценко, передає УНН.

Деталі

Коценко повідомив, що акція має розпочатися о 9:00.

З його слів учасники акції не впускатимуть на територію України польських перевізників, які перетинатимуть пункт пропуску «Ягодин — Дорогуськ».

«Вони будуть тут з нами стояти на своїх машинах, поки наші українські перевізники з їхнього боку не почнуть їхати. Адже вони в годину пропускають одне авто, і то не українського, а польського водія», — розповів Коценко.

Керівник громадської організації каже, що тривалість протестів українських перевізників залежатиме від ситуації з польського боку кордону. Додає: проїзд рейсових автобусів на пункті пропуску «Ягодин» не блокуватимуть.

Доповнення

Розблокувати українсько-польський кордон вдалось 17 січня. Відповідні домовленості були погоджені міністерством інфраструктури Польщі з протестувальниками. У рамках цієї угоди передбачені заходи, які раніше підтримало Міністерство відновлення України, а саме впровадження пілотних проєктів на пунктах пропуску «Ягодин – Дорогуськ» та «Нижанковичі – Мальховіце», а також створення робочої групи, що аналізуватиме ситуацію у сфері двосторонніх перевезень.

Проте, з 9 лютого кілька ключових пунктів пропуску знову заблокували польські фермери. 13 лютого повідомлялося, що наступного тижня польські фермери планують заблокувати усі пункти пропуску на кордоні з Україною.

Джерело

Новости Николаева