Українське Дунайське пароплавство змінило радянські назви 23 суден

Українське Дунайське пароплавство змінило радянські назви 23 суден

Українське Дунайське пароплавство перейменувало 23 судна, замінивши їхні старі радянські назви на українські, пов’язані з містами на річках і морях або такими, що перебувають під російською окупацією.

«Українське дунайське пароплавство» позбавилось старих радянських назв, перейменувавши 23 своїх судна. Про це повідомив генеральний директор компанії Дмитро Москаленко у Facebook, пише УНН.

За тридцять років незалежності чомусь нікому в Дунайському пароплавстві не спало на думку змінити назви суден з російської на державну українську мову. Ми вперше про це згадали. Позбавилися діячів комуністичного режиму і російських міст,

— йдеться у повідомленні.

Деталі

За словами Москаленка, під час перейменування суден акцент зробили на українських містах, які мають стосунок до річкового або морського транспорту або ж перебувають в окупації.

Список суден пароплавства, які вже несуть на борту нові українські імена:

  • буксири «Борис Макаров», «Валерій Кидик» («Загорск»), «Севастополь» («Звенигород»), «Одеса» («Никифор Шолуденко»), «Очаків» («Гагра»), «Поті», «Генічеськ» («Иваново»), «Кременчук» («Иркутск»), «Лінц» («Астрахань»), «Маріуполь» («Хабаровск»), «Миколаїв» (“Кузьма Галкин»), «Олешки» («Челябинск»), «Феодосія» («Оренбург»);
  • самохідні судна «Костянтин Боженко», «Олексій Івлєв», «Капітан Гайдай», «Микола Будніков», «Григорій Морозов», «Капітан Антипов», «Капітан Ширков»;
  • службово-допоміжне судно «Кілійський» («Московський-2»);
  • морське суховантажне судно «Рені» («Рени»);
  • пасажирське судно «Тиса» («Волга»).

За словами Москаленка, першими нові назви отримали судна, що перебували в ремонті, оскільки процес оформлення нових документів є тривалим.

Наразі готуються документи на перейменування наступної партії суден.

Нагадаємо

Україна розпочинає модернізацію річкового флоту Дунайського пароплавства у співпраці з міжнародними партнерами, щоб замінити застарілі двигуни та зробити флот більш сучасним та екологічно чистим.

Джерело

Новости Николаева