Україна остаточно повернула в державну власність «трубу Медведчука» — Фонд держмайна

Україна остаточно повернула в державну власність "трубу Медведчука" — Фонд держмайна

Верховний Суд визнав право власності держави на українську частину нафтопродуктопроводу «Самара-Західний напрямок», широко відомого як «труба Медведчука».

Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». Українську частину нафтопроводу певний час контролював екс-нардеп від «опзж» віктор медведчук.  Про це УНН повідомляє із посиланням на голову Фонду держмайна Віталія Коваля. 

В справі по «трубі Медведчука» поставлено крапку. Верховний Суд остаточно визнав за державою право власності на українську частину магістрального нафтопродуктопроводу «Самара — Західний напрямок». Цей актив загальновідомий, як «труба Медведчука»

— написав Коваль у Telegram.

Деталі 

Він нагадав, що нафтопровід був збудований за часів СРСР і після проголошення незалежності України мав перейти у державну власність. Однак багато років ним користувалася російська компанія «Транснєфтєпродукт».

Україна намагалась повернути частину нафтопроводу у державну власність з 2011 року. У 2017 році НАБУ та Спеціалізована антикорупційна прокуратура розпочали розслідування обставин передачі права власності на трубопровід. За результатами розслідування, Вищий антикорупційний суд заарештував актив. З 2021 року він знаходиться в управлінні АТ «Укртранснафта». 

У 2021 ФДМУ подав позов до господарського суду Житомирської області, в якому просив визнати за державою право власності на трубопровід. 

«У червні 2023 року суд став на бік Фонду.  А вчора Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу. Таким чином Україна відстояла своє право на це майно», — вказав Коваль. 

За його словами, наразі триває реєстрація права власності держави на трубопровід.

Джерело

Новости Николаева