Україна через профіцит передала надлишки електрики Польщі, сьогодні експорт до Молдови — Міненерго

Україна через профіцит передала надлишки електрики Польщі, сьогодні експорт до Молдови — Міненерго

Через профіцит електроенергії в Україні було здійснено експорт електроенергії до Польщі, а на сьогодні заплановано експорт до Молдови, хоча атаки на енергетичні об’єкти спричинили перебої в постачанні.

Через профіцит електроенергії в енергосистемі України 2 лютого надлишки передавалися до енергосистеми Польщі, на поточну добу планується експорт електроенергії до Молдови. Нічна атака, яка зачепила електропостачання у Кривому Розі, стала третьою на енергооб’єкти Дніпропетровщини за останній тиждень. Про це повідомили у суботу у Міненерго, пише УНН.

Генерація і споживання

«Учора вдень в енергосистемі України виник профіцит електроенергії. Надлишки передавалися до енергосистеми Польщі (з 11:00 до 15:00 ) сумарною величиною постачання 1600 МВт-год», — ідеться у повідомленні міністерства у соцмережах.

У короткострокові ремонти, як вказано, вийшло два блоки ТЕС і один блок ТЕЦ, водночас після закінчення аварійних робіт до мережі під’єднано блок і корпус теплоелектростанцій. У резерві 6 одиниць теплової генерації, які буде задіяно у разі потреби.

Наслідки обстрілів і знеструмлення

«Внаслідок атаки ворожих дронів на підстанції НЕК «Укренерго» у Дніпропетровській області стався вибух — на території виявлено уламки БПЛА. Після повторної атаки на станції виникла пожежа, частково відключилось обладнання. Станом на ранок пожежу локалізовано», — повідомили у Міненерго.

«Також внаслідок нічних обстрілів було частково знеструмлено обладнання ТЕС. Знеструмлювалися споживачі», — ідеться у повідомленні відомства.

Енергетики, як вказано, працюють над відновленням електропостачання.

«Однак, враховуючи, що за останній тиждень ворог втретє атакує енергооб’єкти Дніпропетровщини, у Кривому Розі для стабілізації ситуації та проведення відновлювальних робіт енергетики змушені застосовувати графіки аварійних відключень споживачів», — сказано у повідомленні.

Вночі, як зазначається, були збої у роботі обладнання керування на підстанції 220 кВ у Миколаївській області (без наслідків у роботі підстанції). Обставини з’ясовуються.

Внаслідок обстрілу стався обрив проводів на опорах на Чернігівщині, були знеструмлення в одному населеному пункті, усіх споживачів підключено до електропостачання.

З технічних причин відключались лінії 110 кВ на Одещині, знеструмились побутові споживачі у двох населених пунктах, усіх заживлено.

Імпорт/експорт

На поточну добу прогнозується імпорт електроенергії – 9979 МВт*год, також передбачається експорт до Молдови — 810 МВт-год.

Джерело

Новости Николаева