У реабілітаційному центрі в Миколаєві надають безкоштовну допомогу військовим та цивільним

У реабілітаційному центрі "Care4You" в Миколаєві фізичні терапевти надають безкоштовну допомогу військовим та цивільним після поранень. Заклад працює з квітня 2022 року. Пацієнтів лікують за допомогою спеціальної методики та сучасного обладнання.

Про це кореспондентам Суспільного розповів реабілітолог, директор центру "Care4You" Іван Логуш.

За весь час роботи лікарі допомогли понад сотні військових та цивільних, розповів директор. Перші хлопці були з окремої бригади Нацполіції "Лють".

"В одного дуже спина боліла, у другого плечі — ми почали робити. Масаж, ударну терапію, плюс лікування призначати — це те, що швидко допомагає. Найпотужніша травма — це хлопці у нас були з міно-вибуховими травмами, це уламкове, вогнепальне поранення, звісно, контузія", — говорить Іван Логуш.

Директор центру «Care4You» Іван Логуш. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Зі слів реабілітолога, пацієнти перебувають у закладі під час протизапального періоду, тобто як тільки виписалися з лікарні. Сучасна реабілітація відбувається шляхом подачі електроімпульсів на нерв, що блокують біль.

"Хлопець після аварії, був пошкоджений нерв. Ми стимулюємо мікротоками й він дає роботу на м’яз", — пояснює принцип роботи лікувального обладнання Іван Логуш.

Медичне обладнання у закладі, Миколаїв, 30 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Фахівці обстежують стан людини та складають індивідуальну програму лікування, розповідає фізичний терапевт Олександр Ткаченко.

"Дуже різні пацієнти з різними фізичними дисфункціями, починаючи від заміни суглобів, тобто після операційних станів, інсультів, військові після важких фізичних навантажень. Методика полягає в комплексному підході: від фізичних процедур до фізіотерапевтичних", — каже спеціаліст.

Спортивний інвентар. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Один з пацієнтів клініки — Сергій, розповідає, вправи та процедури допомогли позбутися болю в нозі, спричиненого аварією.

"Лікуюсь третій тиждень. Ліва нога пошкоджена, наче до 14 уламків, стоїть титановий прут. Стимуляція дуже допомагає, кардіо, бігова доріжка. На другий тиждень почав відчувати, що мені легше", — говорить про свій стан Сергій.

Спеціаліст консультує Сергія, Миколаїв, 30 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

У центрі, крім реабілітації, надають безкоштовну психологічну консультацію, розповів Іван Логуш.

Джерело

Новости Николаева