У Миколаєві лунали автентичні колядки у виконанні львівських студентів

З автентичними колядками до Миколаєва приїхали четверо студентів Львівського Українського католицького університету. Для миколаївських пластунів та працівників обласної дитячої бібліотеки колядники виконали традиційні українські різдвяні пісні.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла виконавиця колядок Олександра Переп‘ятько.

Тур містами України студенти зі Львова організували самостійно. Автентичні колядки студенти відшукали у різних куточках України, спілкуючись зі старшим поколінням, говорить Олександра.

Студенти львівського університету виконують колядки, 15 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

"Вирішили з друзями завітати з колядою до рідного міста. Особливістю є те, що зараз, на жаль, на сході та на півдні дуже часто мало мають змоги молодь водити коляди, зокрема через війну, через тривале зросійщення", — розповіла Олександра.

Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв «Дуже важливо зараз під час війни відновлювати цю традицію». Олександра Переп‘ятькоВиконавиця колядок

Колядники вже відвідали Кривий Ріг та Запоріжжя, два дні перебуватимуть у Миколаєві, а далі рушать до Києва.

"Для нас є важливим приносити далі цю звістку і навчати молодь тому, що це не соромно мати і просвітлювати українські традиції, це не соромно ходити колядувати, щедрувати. Це треба робити, бо це наші традиції", — говорить студентка.

Виконавиці пісень, 15 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне Миколаїв

Серед слухачів колядок були пластуни та співробітники обласної дитячої бібліотеки.

"Цей захід для нас сюрприз, бо до вчорашнього дня ми не знали, що до нас приїдуть такі гості цікаві зі Львова. Колядували в нашій бібліотеці. Ми їм дуже вдячні, дуже нам сподобалося", — розповіла директорка Миколаївської обласної дитячої бібліотеки Тетяна Жайворонок.

Джерело

Новости Николаева