Вистава «Всупереч» у Миколаєві: як українські митці відтворюють багаторічну історію боротьби за незалежність України

У Миколаєві 24 січня відбулася гастрольна постановка Дніпровського академічного театру драми та комедії — "ДРАМІКОМ", що присвячена війні з Росією. Вистава "Всупереч" відображає епохи та події, пов’язані з боротьбою українського народу за свободу та незалежність.

Про саму виставу кореспондентам Суспільного розповів головний режисер театру Антон Меженін.

Зі слів режисера, вистава є результатом його особистого болю та небайдужості до того, що відбувається в країні.

"У нас на афіші написано: "Живі емоції за документальним текстом". Тобто зміст вистави — це як документальний театр. Тексти про те, як Україна боролася за свою незалежність у 19-20 століттях і зараз, про наші часи. Ці документальні тексти вони перемежовуються з ігровими фрагментами — там, де ми показуємо біженців, надію на світле майбутнє", — пояснює він.

Антон Меженін, 24 січня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Директор–художній керівник Миколаївського академічного художнього драматичного театру Артем Свистун розповів про цільову аудиторію театру.

"Сьогодні цільова аудиторія — це вимушені переселенці, це люди соціальних категорій, які потребують сьогодні, щоб їх трошки розрадити, зняти внутрішню напругу", — розповідає Артем.

Режисер вистави "Всупереч" Антон Меженін розповів, що ця постановка — логічна відповідь митців на чергову агресію Росії.

"Сьогодні, до речі, 700-ий день повномасштабного вторгнення війни, яка триває десятий рік боротьби та продовжується чотири століття. І ось через все це, всупереч всьому цьому Україна молода, красива і посміхається", — зазначив Меженін.

Артем Свистун та Антон Меженін, 24 січня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Актор дніпровського театру Олександр Плахтій розповів, що ця вистава — одна з перших робіт, що стала рефлексією на російську агресію.

"У нас опинилося близько 70 відсотків репертуару — взагалі довелося скасовувати, бо багато було російського репертуару", — говорить актор.

Серед тих, кого запрошують на перегляд вистави "Всупереч", каже Олександр, дуже багато переселенців.

"І вони все це сприймають дуже по-своєму. Кожен з них, хто потім підходить і дякує, знаходить якісь свої асоціації, які близькі їм", — розповідає Олександр.

Олександр Плахтій, 24 січня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Акторка театру "ДРАМІКОМ" Валерія Лагода у виставі "Всупереч" грає роль молодої України.

"Дуже болить все, про що ми там говоримо. Коли були репетиції, дуже важко було проживати окрім всіх цих подій, які траплялися з нами в житті — те саме ми проживали ще й на сцені", — висловлює своє переживання Валерія.

Валерія Лагода гримується перед виставою, 24 січня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Сергій Мазаний, директор–художній керівник театру "ДРАМІКОМ", розповів, що до Миколаєва для організації та участі у виставі приїхали 27 людей. Прем’єра вистави "Всупереч" була у жовтні 2022 року. Нинішній тур відбувається в рамках проєкту "Дніпро: доступне мистецтво".

"Почали у жовтні 2023-го на рідній сцені, виступали у прикордонних з Росією та у прифронтових містах: Суми, Запоріжжя, Чернігів, Кривий Ріг. Останній виступ – 25 січня — в Одесі", — розповів чоловік.

Проєкт реалізують за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку USAID Агентство США з міжнародного розвитку.. Завдяки цьому зокрема вхід на вистави був безплатний.

Джерело

Новости Николаева