«Він був поставлений на коліна та застрелений». Історія військовослужбовця, який обороняв Миколаїв

Олександр Мирза — молодший сержант 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, учасник АТОАнтитерористична операція., згодом брав участь в обороні Миколаєва. Під час штурму росіян у квітні 2022 року на лінії оборони під Лиманом на Донеччині загинув, рятуючи побратимів з-під блокади.

Про бойовий шлях загиблого військовослужбовця журналістам Суспільного розповіла його донька Олександра Мірошніченко.

"Вусатий" — такий позивний від побратимів отримав Олександр Мирза відповідно до зовнішності. Чоловік жив з родиною у селі Майорівка Баштанського району. У 2015-2016 роках служив у Збройних силах України та брав участь в Антитерористичній операції. У лютому 2022 року добровільно пішов у військкомат разом зі своїми побратимами з АТО.

"Тато не хотів, щоб і я туди (на фронт — ред.) йшла, тому він і пішов. Він пішов, так сказати, за нашу родину, щоб він більше це переживав, чим ми", — розповідає його донька Олександра.

Олександр разом зі своєю донькою. Фото з особистого архіву Олександри Мірошніченко.

Жінка каже, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Олександр став на захист Миколаєва.

"Він місяці два пробув у нас у Миколаєві, був на обороні, але ми цього не знали. Коли у місті стався "приліт" у казарму, то виявилося, що це була їхня казарма, але за день до цього їх звідти вивезли. У них був "приліт" саме, де вони проживали", — розповідає донька військовослужбовця.

Олександр разом із побратимами. Фото: особистий архів.

Далі, говорить Олександра, її тато відправився на Донеччину, а саме на оборону рубежів міста Лиман.

"Були вони у селі Ямпіль, провели там недовго. Знаєте, про цей напрямок у нього були такі слова: "Я як приїду, то розповім вам, які тут ракети літають, ви такі не знали та не бачили”. Тобто були такі розмови, що вони навіть були в шоку від того, що відбувалося, хоча пережили початок подій на Донбасі у 2015 році", — розповідає донька загиблого.

Каже, під час наступальних дій росіян не вистачало провізії та боєкомплектів.

"І наскільки ми знаємо, їсти у них не було. Пили, вибачте, з калюж, тому що у них не було нічого. Наскільки ми далі дізналися, то в останні дні їм видавали протигази, бо їх вже фосфоромТип запальних або димових боєприпасів, споряджених білим фосфором. закидували", — ділиться Олександра.

Зі слів доньки, спочатку "Вусатий" з побратимами тримав оборону на фермі в селі, а потім його перекинули в ліс.

"Там було п'ять хлопців, які тримали оборону. І коли вже почався наступ, то звісно, що вони в малій кількості там нічого не зроблять. Їм треба було підкріплення. Не всі так особисто і погодилися йти в ліс той і, як хлопці розповідали, тато пішов сам туди. Там він і загинув", — говорить вона.

Розповідає, вже потім родина читала в дописах побратимів, що у батька була на обороні залізнична дорога.

"Ті п'ять хлопців тримали оборону з татом, щоб інші змогли відійти трохи, тому що наступали з усіх сторін, хлопців треба було витягувати. І вже, як розповіли побратими, то вони їм стояли та подавали жестові знаки, щоб їх забрали звідти, тому що вони вже не могли, не було нічого. Вони махали, але ніхто туди не поїхав, не забрав", — каже Олександра.

Село Ямпіль на карті DeepStateMap. Як відомо, Збройні сили України звільнили селище, розташоване неподалік від міста Лиман 30 вересня 2022 року.

Олександра Мірошніченко каже, смерть у тата та його побратимів була страшною.

"Вони загинули не від прильоту, їх застрелили. По тому, як лежали їхні тіла, то можна зробити висновок, що вони були поставлені на коліна та застрелені. Дуже страшна смерть", — говорить жінка.

Говорить, побратими відгукувалися про військовослужбовця добрим словом.

"На жаль, до нас не змогли всі приїхати, тому що інші побратими ще досі в полоні. Деякі приїжджали та казали, що він дуже хорошою людиною був. Він був такий у нас, що і настрій підніме. Людина була весела. Ніколи не давав, щоб хлопці падали духом", — розповідає донька Олександра.

Олександр разом зі своїми побратимами та близькими. Фото з особистого архіву Олександри Мірошніченко.

Олександр Мирза мав три нагороди за службу в АТО, а також нещодавно родина отримала від 79-ї бригади орден "За мужність" III ступеню (посмертно).

Олександр під час церемонії вручення нагород бійцям АТО. Фото з особистого архіву Олександри Мірошніченко.

Джерело

Новости Николаева