Від зимового холоду до тепла та творчості: в Миколаєві облаштували новий пункт обігріву

У Миколаєві відкрили новий пункт обігріву з творчими активностями та навчанням для дітей й дорослих. Організувати простір вдалося за підтримки благодійних фондів.

Як працює пункт обігріву та які заняття представлені для відвідувачів дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Новий пункт обігріву у Миколаєві працює вже другий тиждень.

За словами координаторки пункту Алевтини Асташкіної, відвідувачі можуть не тільки зігрітися та зарядити свій гаджет, а й записати своїх дітей на творчі заняття.

"Садочки закриті, локацій мало немає куди дітей прилаштувати, немає чим їх зайняти і на зимовий час зробили такий пункт обігріву, але з додатковою опцією — розваги для малечі. Це уроки малювання, англійської мови та творчості", — говорить Алевтина.

Для роботи у закладі організатори залучили молодих та креативних викладачів. Також планується проведення не лише дитячих активностей, а й заходи для дорослої аудиторії.

Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв «До нас дзвонила вже нейропсихолог, вона хоче малювати з людьми такі психологічні картини для розвантаження, зняти у людей стрес. Є пропозиція малювати мандали, люди зацікавлені». Алевтина АсташкінаКоординаторка пункту обігріву

Бабуся двох онучок Марина Носик, які відвідують заняття у пункті обігріву каже, дізналася про нього через знайомих та задоволена організацією простору.

"Наші діти наскільки засумували за спілкуванням за такими організованими заходами, що вони хочуть ходити на всі, починаючи з англійської, малювання та творчості. Те чого їм не вистачає, спілкування з однолітками й комунікації. Тут їм вистачає всього — уваги, тепла і турботи", — розповідає бабуся двох онучок.

Діти вивчають англійську в пункті обігріву. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Зі слів директора благодійного фонду "ФІВВС" Максима Савицького, пунктом обігріву у місті оперувала миколаївська благодійна організація "Mykolayiv help" за сприянням благодійних фондів "nova Ukraine", "the Howard g. Buffet foundation" та "Ми сила".

"Спочатку пункти незламності відкривалися, щоб підготуватися до блекаутів, коли всі не сподівалися, але думали про те, що не буде світла, не буде тепла знову. Через те, що зиму ми проходимо плюс-мінус нормально це трохи трансформувалося. Тому в першу чергу це заняття для молоді дітей та всіх, хто хоче чимось позайматися", — говорить Максим Савицький.

Директор благодійного фонду «ФІВВС» Максим Савицький. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Алевтина та Максим планують розширити свій пункт обігріву до навчального центру та продовжувати свою діяльність після закінчення терміну роботи пунктів незламності в Україні.

"Англійська для дітей молодшого й дошкільного віку групи двічі на тиждень і двічі для дітей більш дорослого віку, теж саме малювання, буде у нас малювання пальчиками, малювання через соломинку — видування різних візерунків", — розповідає Алевтина.

Діти граються в новому пункті обігріву. Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв

Також такі пункти обігріву планують облаштовувати у шести прифронтових обласних центрах України.

Джерело

Новости Николаева