Товари для дітей. Як Степнови з Миколаєва розвивають сімейний бізнес в Івано-Франківську

В Івано-Франківську з вересня 2022 року працює релоковане підприємство з Миколаєва. Воно спеціалізується на пошитті товарів для дітей: вігвамах, іграшках та піжамах. Це — сімейний бізнес ветерана війни Михайла Степнова і його дружини Ганни. Подружжя заснувало справу ще у 2020 році. Однак через війну змушене було релокувати його на захід країни. В Івано-Франківську завдяки отриманому гранту від держави чоловік з дружиною розширюють свій бізнес.

Як працює підприємство під час війни, читайте у матеріалі Суспільного.

Іграшковий гном — сімейний символ й оберіг

До Івано-Франківська разом з устаткуванням родина Степнових привезла з Миколаєва гнома. Дружина ветерана війни Ганна каже: ця іграшка разом з ними пережила обстріли.

"Ми відшили нашого гнома в цеху в Миколаєві. Він пережив обстріли, постраждав, валявся бідненький біля розбитих дверей, у склі. І ми його привезли сюди, у Франківськ. Цей гномик у нас не продається. Він — як наш охоронець, символ, стоїть тут", — розповідає Ганна Степнова.

Іграшковий гном, який пережив зі Степновими російські обстріли у Миколаєві. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

В Івано-Франківську підприємство сім’ї Степнових працює 16 місяців. Ветеран війни Михайло Степнов каже: до вігвамів Вігвам — житло північноамериканських індіанців із жердин, які покриваються гілками, корою, циновками, шкірами звірів та іншим. Має склепінчасту форму. додають різний декор, зокрема, м'які іграшки.

"Ставимо фіксатор нашого виробництва. Це я його вигадав. Не знаю, може, в когось вже є такий самий, але зазвичай в інших продавців інакші. Вігвами купляють для дітей віком від семи років. Виріб складається з пухкого килимка з холлофайберу — ми набиваємо об'ємні квадратики", — розповідає Михайло Степнов.

Степнові додають до вігвамів різний декор. Фото: Суспільне Івано-ФранківськБізнес почали у власній квартирі

Ганна Степнова говорить, що бізнес започаткували у 2020 році. Тоді виробництво товарів для дітей розгорнули у власній квартирі.

"Я кроїла на підлозі. Шили в одній кімнаті. Палки для вігвамів зачищали на кухні, бо іншого місця не було. А потім я знайшла помічницю і ми вирішили з чоловіком винайняти приміщення", — розповідає Ганна Степнова.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Її чоловік Михайло каже: коли розпочалося повномасштабне вторгнення, дружина з дитиною виїхали до Польщі. Втім роботу підприємства у Миколаєві не зупинили.

"Аня з Польщі скидала фотографії крою. Я кроїв, намагався дівчатам підказати, а вони допомагали мені, й ми якось цей період пройшли. Замовлень було небагато. Наш цех також двічі постраждав від "прильотів". Один з них був настільки сильним, що всі наші величезні вікна по п'ять метрів повилітали", — каже Михайло Степанов.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Нині, за його словами, у Миколаєві залишилося деяке обладнання, тому там теж шиють частину дитячих речей. Але основне виробництво працює в Івано-Франківську.

Розширення виробництва

Зараз подружжя Степнових розвиває підприємство — працює над вдосконаленням дизайну захисних бортиків для дитячих ліжок та дитячих піжам.

"Ми розробляли ці бортики не дуже довго, бо я, коли вже бачу тканину, уявляю собі, який вони матимуть вигляд. Тому просто стою, крою і в мене виходить готовий результат", — каже Ганна.

Ганна Степнова показує захисні бортики власного виробництва. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Набиває килимки наповнювачем місцева жителька, швачка Оксана Шевчук. Вона — єдина, хто виконує цю ланку роботи. Жінка розповідає, що з початком великої війни згадала фах, який отримала 17 років тому.

"У ресторанній сфері, де я працювала, роботи не було. Ресторани позакривалися. Працювати треба, в мене — діти маленькі. Одразу не виходило, а тепер я можу це робити із заплющеними очима", — говорить Оксана Шевчук.

Кравчиня Оксана Шевчук з Івано-Франківська. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Зі слів Михайла Степнова, гроші на розвиток бізнесу — 250 тисяч гривень — сім'я отримала як грант для військовослужбовця від держави. За них чоловік придбав чотири машинки й тканину.

"Наша машинка пережила обстріли в Миколаєві. Річ у тому, що за сучасною машинкою, коли людина шиє, час пошиття виробу значно зменшується", — каже підприємець.

Вігвами. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Михайло Степнов говорить, що з новою технікою подружжя має змогу ще більше розширити асортимент дитячих товарів.

"Якщо поглянути на наші проблеми крізь призму війни в державі, то в нас взагалі немає проблем. Тобто все, з чим стикаємося, це якісь такі малесенькі дрібнички", — каже Михайло Степнов.

Джерело

Новости Николаева