Телескоп Джеймса Вебба зробив надзвичайні знімки 19 відносно близьких спіральних галактик

Телескоп Джеймса Вебба зробив надзвичайні знімки 19 відносно близьких спіральних галактик

Космічний телескоп «Джеймс Вебб» отримав безпрецедентно докладні зображення 19 прилеглих спіральних галактик

Астрономи використали космічний телескоп Джеймса Вебба (JWST), щоб зробити напрочуд докладні зображення спіральних галактик, показавши, як і де відбувається зореутворення, пише УНН з посиланням на New Scientist.

Деталі

Космічний телескоп Джеймса Вебба, як зазначено, надав приголомшливий набір зображень спіральних галактик. На цих зображеннях показано 19 відносно близьких галактик більш детально, ніж будь-коли раніше.

«Вони вражають уяву навіть дослідників, які десятиліттями вивчали галактики, — сказала Дженіс Лі з Наукового інституту космічного телескопа в Меріленді у своїй заяві. — Роздільна здатність бульбашок і ниток — у найдрібніших масштабах, коли-небудь спостережуваних, і розповідають історію про цикл зореутворення».

На зображеннях зірки виблискують синім, а газ між ними світиться червоним. Яскраво-блакитні ореоли поблизу центрів галактик являють собою скупчення відносно старих зірок, тоді як зірки в рукавах зазвичай молодші. Це говорить астрономам про те, що галактики мають тенденцію починати рости зі свого центру, водночас зореутворення поширюється вздовж рукавів, як брижі від гальки, кинутої в ставок.

Доповнення

Зображення були зроблені в межах проєкту PHANGS — тривалого дослідження, у якому використовуються кілька найбільших у світі телескопів для вивчення структури та еволюції галактик. 

Джерело

Новости Николаева