Тампонада, турнікети та бандажі: у Миколаєві людей навчали основ домедичної допомоги

У Миколаєві 21 січня відбувся тренінг з домедичної допомоги. Десятьох людей навчали зупиняти критичні кровотечі, а також комплектувати аптечки. Захід організували представники "Центру готовності цивільних" благодійного фонду Сергія Притули.

Кореспонденти Суспільного відвідали подію та поспілкувалися з присутніми.

Заняття розпочали з тампонади. Присутні мали намацати артерію на манекені, з якої тече штучна кров та, за допомогою бинта, зупинити її. Учасник тренінгу Володимир каже, знання можуть знадобитися при обстрілах або при аварії.

"Можна зупинитись і в тому числі надати (допомогу — ред.). Найважче… Тампонада. Заглиблення в тіло людини, я думаю, це морально буде дуже складно, якщо навіть на практиці це складно", — ділиться враженнями Володимир.

Учасник тренінгу Володимир, Миколаїв, 21 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Група відпрацьовує за алгоритмом Американської колегії хірургів, розповіла інструкторка Центру домедичної допомоги "Sample" Тетяна Вязнікова.

"Згідно з порядками надання домедичної допомоги, при зовнішній масивній кровотечі, ми можемо застосовувати прямий тиск на рану. Ми можемо рану тампонувати, накладати турнікет та бандажувати поранення", — говорить дівчина.

Процес тампонування рани, з якої тече кров, Миколаїв, 21 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Наступний етап — бандаж. Спочатку його накладали собі, а потім працювали в парах.

Учасники в парах тренуються накладати бандаж Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв Бандажі та аптечки для тренувань Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Крім того, людям розповіли про турнікети та правила їх використання. Після інструктажу почалася практика, де учасники зупиняли умовні кровотечі.

Накладання турнікетів лежачи, Миколаїв, 21 січня 2024 року. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Відвідувач тренінгу Іван зазначає, під час воєнного стану усі зобов'язані володіти знаннями з надання першої допомоги.

"Це така навичка, що може в житті знадобитись. І її не нести за плечима, тому, я вважаю, поки є така можливість — варто сходити", — говорить Іван.

Згодом інструкторка розповіла про типи та вміст індивідуальних аптечок, а також продемонструвала, як покласти людину в стабільне положення при отриманих травмах.

Джерело

Новости Николаева