Спогади про трагедію. Мати героя Небесної Сотні отримала в Миколаєві речі розстріляного сина

У Миколаєві мати героя Небесної Сотні Сергія Кемського через 10 років отримала речі розстріляного під час Революції гідності сина. Жінка планує передати одяг до музею.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла мати загиблого Тамара Кемська.

Всі 10 років поки йшло слідство, розслідування, проходили суди, речі всіх загиблих героїв були в Генеральній прокуратурі, бо їх не можна було віддати.

Жінка отримала речі 15 лютого 2024 року, у яких на Майдані був розстріляний її син — Сергій Кемський.

"Коли вони розвернули речі, я подивилась. Дивлюсь, на ньому була футболка, сорочка така зелена і фліска. От я дивлюсь, в районі спини там дірка. Виходить, що стріляли не двічі, а тричі", — говорить мати загиблого.

Мати героя Небесної Сотні. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Сергій приїхав на Майдан у Києві 22 листопада 2013 року. З того дня перебував у столиці разом з іншими протестувальниками. Тамара каже, додому чоловік приїздив лише декілька разів. Востаннє Сергій приїхав 15 лютого 2014 року.

"17-го лютого 2014 поїхав, прихожу з роботи, його немає. Він не сказав, що поїде, абсолютно не було мови про це. Я до чоловіка в кімнату зайшла. Кажу: "А де Сергій?" Чоловік відповідає: "Як де? Поїхав на майдан", а я кажу: "Боже, як поїхав? Чого? І шапку забув", — розповідає жінка.

Мати героя Небесної Сотні тримає його портрет. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Чоловік 19 лютого 2014 року збирався повертатися додому, про це телефоном він повідомив батьків, але 20 лютого загинув. Тамара дізналася про загибель сина із соцмереж, де побачила відео його розстрілу.

"Я знайшла це відео, бачу його, він разом з хлопцями підіймається, йде, йде і постріл один, він падає, починає швидко задом відповзати від того місця. Це ж ясно, що це був снайпер. Було завдання знищити цих особливо активних таких дітей. Стріляють другий раз, він вскочив, замотався, така агонія і знов падає", — пригадує мати загиблого.

Сергій Кемський — учасник Майдану. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Зі слів Тамари, врятувати сина медикам не вдалося. На момент загибелі чоловіку було 32 роки.

Джерело

Новости Николаева