«Сьогодні йому б виповнилось 36». Про бойовий шлях воїна з Миколаївщини розповів його батько

Дмитро Цибак із псевдо "Ахілл" працював правоохоронцем на Миколаївщині. На початку повномасштабного вторгнення, у квітні 2022 року, чоловіка мобілізували до лав Збройних сил. Він брав участь у боях на Донецькому та Харківському напрямках. Загинув воїн сьомого серпня 2023 року на Запоріжжі. У нього залишились дружина, діти та батьки.

Про бойовий шлях сина Cуспільному розповів його батько Петро Цибак.

"Виповнилось би йому 36 років. У 34 він пішов на службу. Хороший, добрий, компанійський був", — батько.Український захисник Дмитро Цибак. фото з особистого архіву Петра Цибака

Командир роти Дмитро Цибак з серпня 2022 року працював у Соледарі. Звідти його "перекинули" на Харківський напрямок. Згодом, як українські захисники посунули лінію фронту, чоловіка передислокували на попередні позиції на Донбасі, розповів батько "Ахілла".

"Служив він там, 69-й батальйон 93-ї бригади. Вони були прикомандировані. Воював на напрямках Марʼянка, Костянтинівка, Бахмут", — згадує Петро Цибак.

Про те, що син вступив до лав Збройних сил України та був направлений у зону бойових дій, батьки дізнались згодом.

"Через четверо діб ми з ним зідзвонювались, а потім я в телефоні почув вибухи. Я йому і кажу: "Що ж ти обманюєш, так, тільки мамі нічого не кажи", — пригадує Петро.

Фото: Юлія Філімон/Суспільне Миколаїв «Був сильний обстріл, прилетіла міна і попала йому в груди» Петро Цибакбатько загиблого бійця

У серпні 2023 року в районі Роботиного на Запоріжжі, де підрозділ "Ахілла" виконував бойові завдання, чоловік отримав поранення, як виявилось — смертельне. Батько про це дізнався від побратимів сина.

"Казали, що на ньому лопнула плита бронежилета, була сильна внутрішня кровотеча, були відбиті у нього внутрішні органи", — говорить батько загиблого захисника.

Дмитро Цибак біля російського танка. фото з особистого архіву Петра Цибака

Зі слів Петра Цибака, евакуювати військового вдалось не одразу. Батько почав шукати номери телефонів побратимів, аби ті спростували інформацію.

"Я подзвонив, як кожен батько, мати сподівається, що, можливо, це неправда. Старшина роти, позивний “Агроном”, сказав, що помилки бути не може, він його особисто сам заніс на руках в морг", — каже тато "Ахілла".

Полеглий у бою командир роти Дмитро Цибак. фото з особистого архіву Петра Цибака

Дмитро Цибак загинув сьомого серпня 2023 року. У нього залишились батьки, дружина та двоє дітей. Родина створила петицію до Президента про присвоєння чоловіку звання Героя України.

Джерело

Новости Николаева