Сеанс мануальної терапії. Житель Миколаєва робить безкоштовні масажі військовим

Олександр вже 10 років практикує лікувальні масажі. Для українських військових робить їх безкоштовно. Від початку повномасштабного вторгнення житель Миколаєва допоміг майже 800 військовим.

Детальніше про свою роботу Олександр поділився з кореспондентами Суспільного.

Через біль у спині від занять важкою атлетикою, почав вивчати масажну справу. У 2014 році закінчив Херсонський обласний центр здоров'я та спортивної медицини за програмою "Оздоровчий масаж". Загалом чоловік має п’ять сертифікатів та продовжує навчання.

"Весь час їжджу по семінарах, по практикумах, ось був в Одесі у минулому році, закінчив курс по "Мануальній терапії". Весь час навчаюся, щоб поліпшувати свої уміння і знання, щоб ставати краще і більше допомагати людям", — розповідає Олександр.

Сертифікати Олександра з навчань. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв"Вважаю, кожен той, хто не на фронті — він чим може, то повинен допомогти".

З часу, як російські війська розпочали масштабну війну, чоловік залишався у Миколаєві. Працює на Глиноземному заводі, а після роботи приділяє чотири-п’ять годин масажам. Кожен сеанс триває 50 хвилин. На місяць звертаються приблизно 25-30 чоловік.

"Загальні (проблеми — ред.) — це гіпертонус м’язів через те, що носять бронежилети, умундирування різне, боєприпаси. Грижі — це розповсюджене, воно потім (дає — ред.) болі в ноги", — пояснює фахівець.

Олександр розповідає про причини проблем, з якими до нього звертаються. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Родом чоловік з села Правдине Херсонської області. Переїхав у Миколаїв вісім років тому. Восьмого вересня 2022 року внаслідок російських обстрілів загинула його мати, дізнався про це від друга родини.

"Він мені дзвонить, плаче, я не можу зрозуміти… Каже, я не знаю, як тобі сказати, загинула мати. Це був просто шок. Обстріл сильний був. Маленький уламочок у живіт залетів. Не було змоги повезти у лікарню, бо хто поїде туди? Ще й окупанти не пускали", — пригадує розмову чоловік.

Нині єдиною підтримкою для нього залишається трирічна донечка Маргарита, рідна сестра та племінниця.

"Як бачуся з нею — завжди радісний стаю, а так весь час у роботі. Коли у роботі, то нема коли думати. Але все одно буває, що нахлинає. Приїжджаю в село, дім пустий стоїть. Звик їздити, що мама чекає, зустрічає…", — говорить масажист.

Масаж Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв Процес реабілітації Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв Масаж Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв Процес реабілітації Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Відвідувач мануальної терапії військовослужбовець Ігор каже, після масажів відчуває легкість. Інший український воїн Фелікс додає, нещодавно повернувся з-під Бахмута, має проблеми з хребтом.

"Як Саня сказав, що треба поправляти спину, пішли до нього. Він мене полікував, і зараз у мене самопочуття вже краще", — ділиться враженнями військовий.

Джерело

Новости Николаева