Розмінування Миколаївщини: вилучено понад 22 тисячі боєприпасів від початку масштабного вторгнення РФ

Від початку повномасштабної російської агресії, сапери ДСНС вилучили 22 062 вибухонебезпечних предмети на території Миколаєва та області. Станом на січень 2024 року в регіоні працює шість піротехнічних груп.

Про це розповіли на сайті Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Миколаївській області.

Спеціалісти ДСНС працюють на деокупованих територіях. Загалом групи фахівців виїжджали на місця для ідентифікації небезпечних предметів 9 290 разів, зазначили у відомстві.

"На жаль, виявляти такі "подарунки" буде ще не одне покоління українців. Бомби‚ снаряди‚ міни‚ гранати‚ набої — це все відлуння війни, яке  загрожує  місцевим мешканцям загибеллю чи травмуванням", — розповіли надзвичайники.

Спеціаліст ДСНС. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Станом на січень 2024 року в регіоні працює шість піротехнічних груп із супроводом медиків, повідомили в ДСНС. Крім того, миколаївським фахівцям допомагають колеги з Києва та Одеси.

Фахівці використовують протимінні чоботи «Павуки» Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook Під час робочого процесу Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook Під час робочого процесу Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Зі слів піротехніків, найголовніше — це добре знати, як виглядає той, чи інший боєприпас в розрізі, тип детонатора та принцип його спрацювання.

"При цьому необхідно дотримуватися всіх правил безпеки й не квапитись. Варто ретельно продумувати кожен свій рух і зважувати навколишню обстановку. Адже у кожного з піротехніків є родини, які чекають на їх повернення додому", — додали в повідомленні.

Забруднена снарядами територія. Фото: ГУ ДСНС у Миколаївській області/Facebook

Надзвичайники наголошують, у випадку виявлення невідомого предмета цивільними, не потрібно його чіпати та намагатися знешкодити. Варто позначити місце знахідки та повідомити відповідні служби.

Джерело

Новости Николаева