росію офіційно виключили з Дунайської комісії — Кулеба

росію офіційно виключили з Дунайської комісії — Кулеба

росія була офіційно виключена з Дунайської комісії, яка регулює судноплавство на Дунаї, за дії, несумісні з конвенцією, відповідно до якої діє ця організація.

Відсьогодні росія офіційно виключена зі складу Дунайської комісії, яка регулює судноплавство Дунаєм. Про це заявив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба на своїй сторінці в Х, пише УНН.

Деталі 

Кулеба нагадав, що у грудні 2023 року Дунайська комісія  – під час першого головування України – вирішила, що дії росії несумісні з Белградською конвенцією, на основі якої вона функціонує.

росія мала час до 29 лютого, щоб самостійно вийти з організації. Однак агресору не вистачило мужності зробити це. Як наслідок, від сьогодні країни-члени Комісії більше не будуть офіційно визнавати свої зобов’язання перед Росією за основоположною Белградською конвенцією  

— заявив очільник МЗС України.

росія вперше не потрапила до виконавчої ради Організації із заборони хімічної зброї29 листопада 2023, 17:40 • 28750 переглядiв

Доповнення

Окрім того, Кулеба зауважив, що Дунайська комісія вперше у своїй історії наклала штраф на Росію за несплату внесків після позбавлення її повноважень в цій організації в березні 2022 року.

Закликаю всі міжнародні організації наслідувати цей приклад, ізолювати російських дипломатів та вигнати росію. Агресорам і терористам не місце на жодних авторитетних міжнародних форумах

— заявив Дмитро Кулеба.

Довідково

Дунайська комісія – міжнародна міжурядова організація, основними цілями діяльності якої є забезпечення і розвиток вільного судноплавства на Дунаї для торговельних суден під прапорами усіх держав відповідно до інтересів і суверенних прав держав-учасниць Белградської конвенції.

Нагадаємо

Сім членів Радбезу ООН звинуватили росію в тому, що вона використовує своє становище як постійного члена Ради, купуючи північнокорейські ракети та атакуючи Україну.

Джерело

Новости Николаева