«Поверніть мого татка з полону». У Кропивницькому відбулась акція на підтримку полонених і зниклих безвісти

У Кропивницькому відбулась акція на підтримку полонених і зниклих безвісти. На площі Героїв Майдану зібралися рідні і друзі військових, які з перших днів повномасштабного вторгнення захищали Україну.

Організували акцію, щоб почув світ, щоб міжнародна спільнота допомогла звільняти з полону українських військових, розповіла організаторка Валентина Непоменко. За її підрахунками, долучились понад дві сотні людей. Акції влаштовують з літа позаминулого року.

"На акцію прийшли хлопці, які були звільнені з полону. Долучилась наша громадська організація, рідні 57 бригади, 36 бригада морпіхів, 53 бригада, 25 бригада, 81 бригада. Безвісти зниклі – це або загинув, або в полоні. Сподіваємося, що в полоні. У Червоному Хресті підтвердили, про полонених понад 50 бійців, з нашої організації. Ми не знаємо їх місцезнаходження".

Валентина Непоменко розповіла, що 22 місяці чекає з полону сина Андрія.

Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому. Фото: Суспільне Кропивницький

До акції долучилась кропивничанка Катерина. Її рідний дядько зник безвісти майже два роки тому.

"Нам про нього нічого поки невідомо. Але ми сподіваємося, що все-таки він повернеться, молимось за нього, виходимо на ці акції. Даємо знати, що ми їх пам’ятаємо і чекаємо". На площі Героїв Майдану зібралися рідні і друзі військових, які з перших днів повномасштабного вторгнення захищали Україну. Фото: Суспільне Кропивницький Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому Акція на підтримку полонених і зниклих безвісти у Кропивницькому

З Миколаєва приїхали 35 рідних полонених бійців 36-ї бригади морської піхоти, котрі 22 місяці перебувають у полоні, розповіла учасниця акції Олена Кременецька.

"Ми рідні захисників Маріуполя. Конкретної цифри, скільки наших в полоні, немає, це понад тисяча захисників. Інформацію отримуємо переважно від звільнених з полону, через те, що росіяни не дотримуються женевських конвенцій, і жодної інформації нам не надають. Листи не надходять, ми не знаємо, в якому стані наші рідні, як з ними поводяться".

Сказала, мета акції — привернути увагу міжнародної спільноти.

"Ми намагаємося достукатись до світової спільноти, щоб вони посприяли в поверненні всіх наших військовополонених. Нам потрібна допомога і підтримка".

Учасники акції вшанували пам'ять загиблих у російсько-українській війні хвилиною мовчання.

Тривала акція годину.

Джерело

Новости Николаева