Повернення у минуле: у Миколаєві організували виставку фотографій зроблених під час Революції Гідності

У Миколаєві відкрили виставку фотографій "В серцях, у пам’яті, в думках", присвячена подіям Революції Гідності 2013-2014 років. Автори знімків свідки та учасники масових протестів, які змінили долю України.

Кореспонденти Суспільного 16 лютого поговорили з авторами виставки.

Автор частини знімків Ігор Єрмолаєв каже, найбільше під час протестів його вразили очі людей, які були готові загинути за майбутнє України.

"На другий Майдан я поїхав, тому що відчув, що мені треба там бути, що готується щось дуже важливе для майбутнього України та ми перебуваємо на дуже важливому переході нашої долі всієї країни", — розповідає він.

Ігор Єрмолаєв, 16 лютого 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

З відвідувачами виставки "В серцях, у пам’яті, в думках" історією свого сина, загиблого під час майдану у Києві, поділилася Тамара Кемська. Жінка пригадує, у Сергія завжди була активна громадська позиція.

"Він наперед багато чого бачив і знав: хто така Росія і що може відбутися тощо. Сергій 21 числа (21 листопада 2013 року — ред.), вже коли Мустафа Найєм написав, що беріть печиво, чай та виходимо всі на Майдан. На наступний день вранці син поїхав на протест", — говорить Тамара.

Мати загиблого сина Тамара Кемська, 16 лютого 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Сергій Кемський народився в Керчі. Під час Революції Гідності родина проживала у Коростені. Останні сім років мати Сергія живе у Миколаєві. Жінка каже, лише вчора отримала речі сина, в яких він загинув під час Майдану.

"Погляди на життя були у нього дуже правильні, бо він мав вищу освіту у сфері політології, все розумів, що відбувається в країні, що нам чекати в майбутньому, все абсолютно він розумів. Коли почалися події, він не задумуючись 21 числа, коли лунало по телебаченню, що підписання угоди не буде, що Україна ще не готова до цього підписання", — розповідає Тамара Кемська.

Фрагменти з Революції Гідності. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв Фрагмент з Революції Гідності. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв Фрагмент з Революції Гідності. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв Фрагмент з Революції Гідності. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв Фрагмент з Революції Гідності. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв Фрагмент з Революції Гідності. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Розповів молоді про події 2013-2014 років очевидець та учасник миколаївського та київського Майдану Олег Гілякін. Чоловік прибув до Києва 11 грудня і залишався у столиці до закінчення цих подій.

"Багато людей наїхало, близько трьох тисяч вже були там, за парканом біля Верховної Ради, загони самооборони, а також громадськість міста Києва, вона прийшла у Маріїнський парк і почалися страшні події. Тітушки почали кидати гранатами. Спочатку я допомагав виводити поранених, а потім і сам був поранений", — згадує чоловік.

Учасник Майдану Олег Гілякін, 16 лютого 2024 року. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

Містяни можуть відвідати виставку до першого березня на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки з 10:00 до 17:00.

Джерело

Новости Николаева