«Повернення до української мови». Миколаївці переглянули документальний фільм

Жителям Миколаєва 28 січня запропонували переглянути та обговорити документальний фільм від проєкту "Ukraїner". На перегляд кінострічки зареєструвалися 43 учасники.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла співзасновниця громадської організації "Тут" Альона Соловйова.

Влаштувала захід у Будинку офіцерів флоту громадська організація "Тут".

За словами співзасновниці Альони Соловйової, організація створена навесні 2023 року з метою згуртувати миколаївську молодь та заохочувати її розвиватися разом з рідним містом.

"Я навчаюся в Києві й паралельно приїжджаю до Миколаєва. І для мене якось відрізняється україномовність у Миколаєві та в нашій столиці. Але ми прагнемо, щоб ми переходили всі на українську мову. Ми в команді спілкуємося виключно українською мовою і заохочуємо всіх переходити", — говорить Альона.

Співзасновниця громадської організації «Тут» Альона Соловйова. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Волонтерка Оксана Карпенко — одна з тих миколаївців, які прийшли на перегляд документальної стрічки "Повернення до української мови" від проєкту "Ukraїner".

"Моєму сину зараз 34 роки й він захищає країну. І коли кажуть, що окопах говорять російською. Я питаю: "Син, якою мовою говорять у тебе, у твоїй роті?". Він каже: "Мам, майже всі українською говорять. Є ті, хто російською говорять – ми теж їх любимо, ми теж їх поважаємо. Але своїх саме ми вираховуємо за мовою", — говорить Оксана Карпенко.

Миколаївці переглядають документальний фільм. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Волонтерка Лідія — псевдо "Мишка" разом з мамою прийшла на захід, щоб закликати містян допомогти у зборі грошей на дрони для 36-ї бригади морпіхів. Жінка каже, тема відродження української мови теж давно її турбувала.

"Наприклад у школі усі однокласники казали російською, зверталися до мене російською. Вчителі поза уроками також розмовляли російською. Але я бачу, що після повномасштабного вторгнення, багато хто перейшов у Миколаєві — на українську".

Джерело

Новости Николаева