Польські фермери знову планують блокувати кордон з Україною: що відомо

Польські фермери знову планують блокувати кордон з Україною: що відомо

Польські фермери планують знову заблокувати кордон з Україною на знак протесту проти рішення Європейської Комісії продовжити торговельні пільги для українського аграрного експорту.

Польські фермери анонсували нові протести на кордоні з Україною. Вони заявили, що незадоволені рішення Європейської комісії щодо  продовження «економічного безвізу» для України. Про це повідомляє профспілка фермерів «Солідарність», пише УНН

Позиція Брюсселя ( щодо України — ред.) є неприйнятною для всієї нашої аграрної спільноти. Крім того, пасивність польської влади та декларації про співпрацю з Єврокомісією і заяви про дотримання всіх рішень Єврокомісії щодо імпорту сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з України не залишає нам іншого вибору, окрім як оголосити загальний страйк

— йдеться у повідомленні профспілки фермерів

Фермери анонсували  блокади всіх польських прикордонних переходів з Україною, разом з блокуванням доріг і автомагістралей в окремих воєводствах з 9 лютого 2024 року о 10.00 ранку.

Страйк мітингувальників, як повідомляється, триватиме до 10 березня.

Нагадаємо 

31 січня Європейська комісія запропонувала продовжити призупинення імпортних мит і квот на український експорт до ЄС ще на один рік, одночасно запропонувавши заходи для пом’якшення можливого впливу цього на фермерів у ЄС. 

Україна розраховує, що пропозиція Єврокомісії продовжити «економічний безвіз»  з ЄС до червня 2025 року може дозволити прибрати заборони на імпорт агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини. 

Джерело

Новости Николаева