«Почали робити мобільні зарядки»: як у Миколаєві фахівці підприємства допомагають військовим

Фахівці миколаївського енергетичного підприємства допомагають військовим. Від початку повномасштабного вторгнення спеціалісти виготовили понад 300 мобільних зарядних станцій, а ще — павербанки та традиційні для компанії сонячні електростанції.

Про свою роботу спеціалісти розповіли кореспондентам Суспільного.

Раніше на підприємстві виробляли сонячні електростанції, каже менеджер проєктів Павло Степанов. Після 24 лютого 2022-го — перекваліфікувалися.

"Почали робити мобільні зарядки для військовослужбовців — це такі зарядні станції вагою до 15 кілограмів, від 10 до 15 з різною місткістю акумуляторів і різними додатковими інструментами для роботи з цими зарядками. Тобто, суто під виконання задач", — говорить чоловік.

Зарядна станція. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Зі слів Павла, за неповні два роки зробили понад 300 зарядних станцій. Також виготовляли павербанки — до 60 тисяч міліампер. Військовим пристрої продають за собівартістю.

"Така станція місткістю 1,4 кіловата може забезпечити приблизно три-чотири дні зарядки акумуляторів для рацій, мобільних телефонів, планшетів. Якщо треба заряджати дрони, то там буде два дні, або один день — це залежить від частоти польотів", — говорить менеджер проєктів.

Менеджер проєктів Павло Степанов, Миколаїв, 16 січня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Власних винаходів не мають, каже фахівець, але постійно вдосконалюють наявні — в залежності від потреб споживачів.

3D-принтер для роботи спеціалістів, Миколаїв, 16 січня 2024 року. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Бригадир майстерні Євген Бутурля говорить, найбільше замовлень отримують саме від військових.

"До нас воно (гаджети від військових — ред.) приходить або на гарантійне обслуговування, або на ремонт, тому що десь поруч із кейсом прилетіло. Одного разу прийшов з дірою в корпусі. Просто вже вийняли акумулятор та віддали його на утилізацію, тому що він сам по собі вже був небезпечний", — розповідає чоловік.

Також фахівці виробляють сувеніри, що реалізують благодійні організації, а гроші передають на потреби Збройних сил України.

Сувенірна продукція з гільз. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Наприклад світильники з гільз — пластикову вставку покривають люмінесцентним матеріалом, що накопичує сонячне світло і потім віддає його у темряві.

Джерело

Новости Николаева