«Пісня мені дуже допомагає». Історія інженерки з Миколаєва, яка співає у хорі

Інженерка Надія з Миколаєва працює в лабораторії питної води, а у вільний час співає у народному вокальному ансамблі "Океаночка". Жінка розповідає, що пісня їй допомагає відволіктися від війни.

Своєю історією Надія третього лютого поділилася з кореспондентами Суспільного.

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Надія залишалася у Миколаєві. Працює інженеркою у лабораторії питної води. З шести співробітників працювати залишалася вона та її начальниця, пригадує жінка. 

"Навіть і не хотілося нікуди виїздити. Я думала, що я, мабуть, потрібна тут, бо нема кому працювати", — каже Надія.

Надія на роботі в лабораторії питної води, 4 липня 2023 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

За словами жінки, внаслідок російського обстрілу пошкоджень зазнав її будинок. Понад рік жила у літній кухні.

"Сьомого березня 2022 року за півтора метра від мого будинку розірвався касетний снаряд. У мене в будинку вагітна онука, онук і я. Ми втрьох. То це, звісно, забути, мабуть, я не зможу ніколи. Пам’ятаю, що ночувала "125 ночей" — це у мене є такий вірш, ночувала у льосіОбладнана яма зі східцями для зберігання чого-небудь.", — згадує Надія.

Жінка вісім років співає у народному вокальному ансамблі "Океаночка", що функціонує на базі палацу культури "Корабельний". До цього чотири роки вправлялася у гуртку ансамблевого співу.

"Я закінчила музикальну школу по класу фортепіано, але на цьому все завершилося з музикою. Почала займатися уже співом, коли прийшла працювати на завод "Океан", там у нас утворився невеличкий аматорський гурток", — розповідає жінка.

Народний вокальний ансамбль «Океаночка». Фото: «Народний вокальний ансамбль «Океаночка»/Facebook.

Учасниця хору говорить, почала співати, аби з користю проводити дозвілля.

"Я вже в такому віці, коли сімейні справи відійшли на другий план, і з'являється певний час, щоб зайняти себе. Пісня мені дуже допомагає, тим більше, що колектив у нас дружній, майже сімейні відносини. Це як розрада на тлі подій, що зараз в Україні. Мабуть, інакше ми б не вижили", — говорить жінка.

У репертуарі ансамблю народні та естрадні пісні. Виконують сольно або у малому складі. Раніше гурток відвідували 30 людей, а з 2022 року — дев'ять.

"Поновили ми репетиції з четвертого квітня 2023 року. Понад рік ми не бачились.  Зустріч була дуже зворушливою. Ми виступали на День Незалежності України у маленькому дворику нашого палацу", — говорить учасниця хору.

Палац культури «Корабельний», 3 лютого 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

Колектив ансамблю збирається на репетиції двічі на тиждень. Підготовка до виступу триває щонайменше два місяці, каже Надія. Заходи організовують у Миколаєві та області, проте від початку повномасштабного вторгнення вони відбуваються камерно, розповідає співачка.

"Треба витратити багато часу, тому що з усіма вивчити партії, щоб вони звучали гарно, досконало, емоційно. Без пісні, особисто мені, дуже важко. Є такі, як я, і є багато людей, які хочуть почути, щось окрім новин, окрім сирен, і, я так розумію, якщо є люди, яким це потрібно, то ми повинні співати", — каже Надія.

Нагороди колективу «Океаночка», 3 лютого 2024 року. Фото: Юлія Голокоз/Суспільне Миколаїв

У березні 2024 року ансамбль "Океаночка" має підтвердити власний статус "народного" колективу. Надія розповідає, мають підготувати 24 пісні.

Джерело

Новости Николаева