Після пограбування знищили магазин шахедами. Історія підприємця з Миколаївщини

На Миколаївщині підприємець попри руйнацію свого магазину внаслідок російської збройної агресії продовжує працювати. Наразі шукає інвесторів, які допомогли б відбудувати магазин.

Свою історію кореспондентам Суспільного розповів підприємець Олександр Дібров.

За словами Олександра Діброва, 31 січня 2024 року запам'ятає надовго. Тоді дізнався, що вночі російські шахеди зруйнували його магазин в Снігурівці.

Будівля була двоповерхова. Перекриття з залізобетонних плит. Вони всі зруйновані. Бо шахеди два сюди (в магазин — ред.) зайшли, і два трохи в сторону.Олександр показує плату від шахеда. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Олександр говорить, російська атака шахедами в Снігурівці хоча й ускладнила торгівлю магазину, проте не зупинила її.

"Минулого разу ми починали зі "сторожки", коли приїхали після окупації. А зараз не залишилось ні "сторожки" — нічого. То люди нам допомогли й дали отаку бухгалтерію на колесах", — розповідає Олександр Дібров.

Зруйнований магазин Олександра Діброва в Снігурівці. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Нині облаштували нове тимчасове місце для торгівлі.

"Тиждень тому ми збудували цей МАФ Невелика споруда допоміжного чи іншого призначення.завдяки військовій адміністрації та УКРІУправління каналів річки Інгулець.. Постелили плитку, і намагаємось наповнювати товаром і працювати далі. У нас можна і за єВідновленням придбати будівельні матеріали", — говорить підприємець.

Тимчасове місце торгівлі. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне МиколаївЗавдані збитки армією РФ — не перші

Чоловік каже, зруйнування магазину внаслідок атаки безпілотників — не перші збитки, завдані росіянами. Аби не потрапити під окупацію, чоловік виїжджав. Згадує телефонну розмову з охоронцем магазину в березні 2022 року, коли російські військові вперше зайшли в його магазин.

Відкрилися двері, телефон в нього вибили з рук. Його на підлогу поклали, він розповідав. Зв'язок у мене з ним перервався. Вони всю ніч в магазині вибирали собі побутову техніку, кухонні комбайни вантажили в БТРи. Що не подобалось їм — розкидали, били прикладами телевізори, які не поміщалися в БТРи й танки.Телевізори в магазині після деокупації. Фото з особистого архіву Олександра Діброва

Побачене підприємцем після деокупації Снігурівки в листопаді 2022 року — вразило.

"В магазині "стояла" вода, тому що дах протікав. Ні вікон, ні дверей, все було. Перші складнощі — це фінансові. Були борги, які ніхто не хоче ні списувати, ні прощати. Об'їзд був найближчий через Баштанку. Ми через Баштанку сюди самі добиралися, возили товар", — розповідає Олександр Дібров.

Магазин в Снігурівці після деокупації. Фото з особистого архіву Олександра Діброва

Зазнали пошкоджень і його будинок та ще один магазин в рідній Новопетрівці.

"Мій магазин був там теж розграбований як і тут. Забрали авто "Sprinter", другий автобус був розбитий. Вони не могли його завести, бо був "сівший" акумулятор. Вони його просто розмалювали в "Z" й порозбивали вікна", — говорить підприємець.

Автобус, який розмалювали росіяни. Фото з особистого архіву Олександра Діброва

Джерело

Новости Николаева