Партія Гройсмана чужим руками "наїхала" на "слуг народу": як саме
Партія Гройсмана чужим руками «наїхала» на «слуг народу»: як саме
У Вінницькій обласній раді несподівано обурилися державним фінансуванням парламентських партій та вимагають його скасувати, пише УНН.
Формально з ініціативою виступив депутат обласної ради від «Батьківщини» Геннадій Мазур, який розмістив відповідний допис на своїй сторінці у соцмережі.
Народному обранцю місцевого рівня не подобається, що на початку року НАЗК переказало парламентським партіям 210 мільйонів гривень, більше ніж половину з яких отримала партія Зеленського «Слуга народу».
Фінансування статутної діяльності парламентських партій за бюджетні кошти є загально прийнятою європейською практикою, за впровадження якої дуже довго боролися в Україні.
І на перший погляд трохи дивно виглядає, що проти неї виступає представник саме парламентської партії «Батьківщина», яка зі згаданих 210 мільйонів до своєї кишені поклала більше ніж 23 мільйони.
Також незрозуміле обурення Мазура тим, що найбільше коштів отримала «Слуга народу». Це абсолютно логічно, адже саме партія Президента України має найбільшу фракцію у парламенті.
Тут варто розуміти, що «Батьківщина» у Вінницькій обласній раді є вірним сателітом «Української стратегії Гройсмана». Завдяки саме декільком голосам представників партії Тимошенко партія Гройсмана має свою контрольовану більшість.
Сам експодатківець Геннадій Мазур, якого свого часу підозрювали у «кришуванні» схеми ухилення від податків на сім мільйонів гривень, нині тісно пов’язаний з УСГ.
Зокрема, спільно з депутатом від політисили Гройсмана Ігорем Хмілем Мазур намагається взяти під тотальний контроль Тростянецьку місцеву громаду.
Тому можна припустити, що партія Гройсмана вирішила підняти хвилю обурення громадськості чужими руками. Політсила експрем’єр-міністра України, нагадаємо, на останніх парламентських виборах не змогла подолати прохідний бар’єр, набравши всього лише 2,4% голосів, і сконцентрувалася виключно на захоплені влади у базовій для себе Вінницькій області.
На початку року УСГ, судячи з усього, вирішила вийти з політичної сплячки, і навіть провела таємний позачерговий з’їзд, на якому позбавила партійних квитків декількох політиків місцевого рівня.
Тепер — спроба вийти на всеукраїнський рівень. Виділення коштів з бюджету на політичні партії, та ще й під час війни, теоретично може стати непоганою темою для піару.
Непрямим, але доказом того, що за дописом Мазура стоїть саме УСГ, є те, що у ньому першим він відмітив голову Вінницької облради Вячеслава Соколового, який представляє саме партію експрем’єра України.
Однак напряму вступати у конфронтацію із владою «стратеги» Гройсмана поки що не наважуються. Тому і вирішили спершу використати Мазура, щоб подивитися на реакцію.
Найцікавіше в цій історії те, що фінансування парламентських партій з державного бюджету в Україні запровадили у 2016 році – саме тоді, коли прем’єр-міністром був Володимир Гройсман.
Партія Гройсмана відкрила сезон політичних розбірок: у чому причина07 лютий 2024, 09:52 • 197944 перегляди