ПАРЄ на зимовій сесії обговорить резолюцію про становище дітей в Україні — нардеп

ПАРЄ на зимовій сесії обговорить резолюцію про становище дітей в Україні — нардеп

Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ) проведе дебати щодо становища дітей в Україні, за результатами яких планує ухвалити резолюцію. Дискусія буде зосереджена на питаннях повернення дітей, вивезених росією та покарання держави-агресора.

На зимовій сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) проведуть дебати за терміновою процедурою «Становище дітей України». За їх підсумками ПАРЄ планує ухвалили резолюцію. Про це повідомила член української делегації в Асамблеї, заступниця голови комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики, Євгенія Кравчук, пише УНН

Проведемо дебати за терміновою процедурою «Становище дітей України» за онлайн участі Олена Зеленська. За їх підсумками голосуватимемо за резолюцію. Основні теми: як повернути вкрадених росією дітей та покарати державу-агресорку і чим допомогти дітям, які в Україні (освітні, медичні, гуманітарні проекти) та шукають притулку закордоном (сумісність освітніх програм, адаптація та психологічна допомога)

— написала Кравчук у Facebook.

Також на зимовій сесії ПАРЄ планує ухвалили низку інших важливих резолюцій: «Глобалізація під час кризи та війни: роль ОЕСР з початку агресії рф проти України», «Тема міграції та притулку у виборчих кампаніях», «Демократичне майбутнє для білорусі» та «Гарантування свободи медіа та безпеки журналістів» . 

На спільному засіданні комітетів культури, моніторингового та політкому пройдуть слухання щодо резолюції «Протидія знищенню культурної ідентичності під час війни та миру». 

ПАРЄ проголосує за резолюцію про протидію знищенню культурної ідентичності України — нардеп05 грудень 2023, 11:50 • 26232 перегляди

А вже в понеділок Асамблея отримає нового президента. За її словами, поки єдиним кандидатом є грецький політик Теодорос Руссопулос. Крім того, у вівторок  ПАРЄ голосуватиме за Комісара Ради Європи з прав людини  Є три кандидати: Майкл О’Флаерті з Ірландії, Манфред Новак, Австрія і Меглена Кунева з Болгарії. За словами Кравчук, усіх трьох нещодавно вітали у Києві, і кожен рішуче підтримує Україну. 

На сесії Асамблеї із виступами візьмуть участь Президент Кіпру Нікос Христодулідіс, Президент Чорногорії Яков Мілатович та прем’єр-міністр Ліхтенштейну Даніель Ріш. 

Скільки дітей Україна втратила через рф за 10 років війни: засновник Save Ukraine оприлюднив дані16 січень 2024, 19:24 • 28875 переглядiв

Джерело

Новости Николаева