Невловимий Джо: куди і чому зник з інформаційного поля експрем’єр Володимир Гройсман

Невловимий Джо: куди і чому зник з інформаційного поля експрем'єр Володимир Гройсман

Куди і чому зник з інформаційного поля колишній прем’єр-міністр Володимир Гройсман

Експрем’єр-міністр України Володимир Гройсман практично випав з інформаційного поля та політичного життя України. Наразі фактично єдиними згадками про нього є те, що він очолює так званий «гуманітарний штаб» у Вінницькій області, пише УНН.

Напередодні повномасштабного російського вторгнення експрем’єр України Володимир Гройсман був частим гостем на різноманітних ток-шоу українських телеканалів. Намагався позиціонувати себе третьою силою у протистоянні між владою та опозицією.

Після 24 лютого продовжував підтримувати свою медіа-активність. Майже два роки минуло, але до цього часу неможливо забути «героїчне» відео Володимира Борисовича, коли він намагається вчити, як правильно робити «коктейль Молотова».

Щоправда вінницькі ЗМІ до цього часу уїдливо пишуть, що цей своєрідний «майстер-клас» Гройсман проводив не в Україні, а, нібито, на подвір’ї свого будинку у Лондоні.

У перші місяці війни Гройсман періодично включався в ефіри телемарафону, інших телеканалів – все ж таки колишній прем’єр-міністр. Але, судячи з усього, особливого враження не справляв. Фактично, останнім сплеском телевізійної активності Гройсмана став ракетний удар по Вінниці у липні минулого року, трагічні наслідки якого він коментував як корінний вінничанин.

Після цього Гройсман з телевізора зник, і цього особливо ніхто й не помітив.

Можна було б сказати, що експрем’єр сконцентрувався на гуманітарній діяльності, але тут є нюанси.

У березні 2022 року, нагадаємо, однопартійці Гройсмана, мер Вінниці Сергій Моргунов та голова Вінницької облради Вячеслав Соколовий, створили Міжрегіональний координаційний гуманітарний штаб, який запропонували очолити експрем’єру. Той погодився і тим самим підклав собі велику політичну свиню. Наявність слова «міжрегіональний» у назві штабу зовсім не означала, що він діє по всій Україні. В інших регіонах своїх штабів вистачає, а експрем’єр автоматично записав себе у містечкові політики.

При цьому, здебільшого, уся «гуманітарна» діяльність Гройсмана зводилася до того, що в повідомленнях про допомогу від штабу обов’язково згадувалося, що саме він його очолює.

І все це не обходилося без скандалів. Штаб неодноразово звинувачували у тому, що він піариться на волонтерській допомозі військовим та гуманітарній допомозі людям, яка закуповуються за бюджетні кошти місцевих громад.

При цьому, деякі члени цього так званого «гуманітарного штабу» мають досить неоднозначні політичні біографії з натяками корупційного шлейфу.

Щодо активності у соцмережах, то сторінки Гройсмана у Facebook та його Telegram-канал практично ідентичні. Тут різноманітні привітання, короткі дописи про українських героїв. Ну і, звісно, повідомлення про діяльність штабу і допомогу. Останнє таке датоване 20 січня – на свій день народження Гройсман похвалився передачею військовим 50-ти FPV-дронів.

Щодо умовної політичної активності в останні місяці 2023 року, то 2 грудня Гройсман на запрошення Національного Демократичного Інституту США в Україні взяв участь у церемонії вшанування пам’яті державного секретаря США Мадлен Олбрайт. 11 грудня привітав Дональда Туска з призначенням його прем’єром Польщі та виставив старе спільне фото. 10 вересня виставив спільне фото з Борисом Джонсоном.

Також у жовтні Гройсман виступив на одному із заходів Київського безпекового форуму. Про це є повідомлення на сайті партії «Українська стратегія Гройсмана», і сам запис виступу в YouTube-каналі прем’єра.

М’яко кажучи, не густо.

Можна припустити, що згортання Гройсманом політичної активності пов’язане із ситуацією в його партії, від керівництва якою він фактично самоусунувся.

Базовим регіоном для «Української стратегії Гройсмана» є Вінницька область, яку останнім часом один за одним стрясають скандали за участю однопартійців експрем’єр-міністра.

Тут і причетність до корупції та розкраданні бюджетних коштів, влаштування політичних розбірок, тиск на опонентів, підтримка окремими депутатами від УСГ московського патріархату і багато чого іншого.

Зрозуміло, що постійно згадується прізвище Гройсмана. І може саме тому він вирішив поступово кинути своїх соратників напризволяще та відійти у тінь.  

Джерело

Новости Николаева