Наслідки атаки росіян на нафтобазу: в одному з районів Харкова зафіксували забруднення питної води

Наслідки атаки росіян на нафтобазу: в одному з районів Харкова зафіксували забруднення питної води

Після атаки росіян на нафтобазу в Харкові, нафтопродукти були виявлені в міських насосах питної води. Фахівці продовжують перевірку джерел централізованого та нецентралізованого водопостачання.

Після російської атаки на нафтобазу в одному з районів Харкова, в одній з питних колонок міста виявили нафтопродукти. Про це повідомляє пресслужба Держпродспоживслужби в Харківській області, пише УНН.

Деталі 

За результатами протоколів лабораторних досліджень питної води з водорозбірних колонок за адресами: пров. Котельний, 21/31 та вул. Ясенева, 29/20, проведених КП «Харківводоканал» 26 лютого, встановлена наявність нафтопродуктів у питній воді. Водопостачання з водорозбірних колонок за цими адресами у зв’язку з проведенням заходів з ліквідації наявності нафтопродуктів призупинено

— заявили у відомстві. 

Адміністрації Немишлянського району рекомендували організувати підвіз питної води гарантованої якості до населення за вказаними адресами. 

Мер Харкова наказав перевірити всі нафтобази та небезпечні об’єкти після атаки росіян 9 лютого12 лютого 2024, 16:20 • 25437 переглядiв

Окрім того, владу просять забезпечити облаштування інформаційних таблиць щодо заборони вживання води на території джерел «Петренки-1», «Петренки-2», «Петренки-3» та підземного джерела навпроти будинку №7 по вул. Новопроектній.

Доповнення

Зазначається, що фахівці продовжують перевіряти об’єкти централізованого та нецентралізованого водопостачання, розташовані в зоні потенційного впливу забруднення поверхневих водойм.

Перевірки будуть у Київському і Салтівському районах Харкова та Безлюдівській і Височанській територіальних громадах.

У Держспоживслужбі відзначили, що за течією річок Харків, Лопань, Уди є забруднення берегів паливно-мастильними матеріалами, подекуди присутній запах нафтопродуктів. Поверхня води річок забруднена та має вигляд маслянистої плівки.

Нагадаємо

Ввечері 9 лютого російські війська атакували Харків «Шахедами», влучивши по нафтобазі в Немишлянському районі. Внаслідок удару розлилося паливо та спалахнула пожежа, вогонь поширився на приватну забудову на вул. Котельній. Згоріло 15 будинків, загинули семеро людей.

Гасили майже 60 годин: у Харківській ОВА розповіли деталі пожежі на нафтобазі через російський обстріл12 лютого 2024, 12:54 • 21079 переглядiв

Джерело

Новости Николаева