Надія на нове життя. Жителька Миколаївщини отримала понад мільйон гривень на нове житло

Антоніда — жителька села Шевченко Миколаївського району, яка пережила ніч, коли її будинок був зруйнований російським снарядом. Жінка вижила, але втратила все майно. Нещодавно отримала сертифікат на житло за програмою "єВідновлення" на суму один мільйон 72 тисячі гривень.

Подробиці дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Найбільше житлових сертифікатів за програмою "єВідновлення" отримали в Миколаївській, Шевченківській, Первомайській та Галицинівській громадах, розповідає Євген Скарлат, заступник начальника управління містобудування та архітектури Миколаїської ОВА.

Фото: Єлизавета Кротик/Cуспільне Миколаїв У Миколаївській області всього подали заяви на отримання компенсації 753 людини, які втратили житло внаслідок військової агресії. Розглянуто та позитивно затверджено 231 заявку. Євген Скарлатзаступник начальника управління містобудування ОВА

"Загальна сума на яку ці сертифікати виписано — це близько 302 мільйонів", — додає Скарлат.

Антоніда показує знищений російським снарядом власний будинок у селі Шевченко. Жінка каже, думала, що загине в ту страшну ніч.

"У момент прильоту була в будинку — це було 01:20 ночі, 16 квітня 2022 року. Спала там на ліжку, встала, думала ліки вип’ю. Як гепнуло, в мене побита голова, вся була побита тим камінням. Прийшла до тями на свист, тільки не могла зрозуміти, що свистить, вуха наче пробиті були, контузія напевно", — згадує жінка.

Зруйнований будинок Антоніди, 29 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Cуспільне Миколаїв"Вибухнув конвектор чи що і мене викинуло на вулицю на цеглу. Тоді я поповзла до воріт гола, боса", — говорить Антоніда.

Син допоміг жінці зібрати та подати документи за програмою "єВідновлення".

"Сказали, які документи, але більше мене шокувало — чи я не судима. Зібрали всі документи, подали, чекали дуже довго відповіді. Документи на цей розбитий будинок робила всі нові: електронний паспорт, БТІБюро технічної інвентаризації., всі служби", — говорить Антоніда.

Антоніда, 29 січня 2024 року. Фото: Єлизавета Кротик/Cуспільне Миколаїв

Сума компенсації вираховується з площі знищеного майна, з площі території та вартості будівництва нового житла, говорить Євген Скарлат.

Джерело

Новости Николаева