На «Рамштайні» буде доповідь по F-16 — голова місії України при НАТО

На "Рамштайні" буде доповідь по F-16 — голова місії України при НАТО

14 лютого на засіданні Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» коаліція представить звіт про підготовку винищувачів F-16 для України.

На зустрічі Контактної групи з питань оборони України у форматі «Рамштайн» 14 лютого буде доповідь коаліції з підготовки винищувачів F-16 для Повітряних сил ЗСУ. Про це повідомила голова місії України при НАТО Наталія Галібаренко журналістам у Брюсселі 13 лютого, передає УНН з посиланням на Громадське радіо.

Деталі

Вона підкреслила, що підготовка йде на декількох рівнях.

«Є кілька складових. Тобто, не лише утримання самої машини, але це також навчання пілотів: навички, англійська мова. Плюс величезний пласт — навчання персоналу, які обслуговуватимуть літаки. І це так само запускалося десь разом з пілотами, на одному рівні. Плюс ще підготовка певної інфраструктури. Тому що не всі наші злітно-посадкові смуги до цього готові», — розповіла Галібаренко.

Водночас Галібаренко зауважила, що відставання від графіку немає, і перші літаки для ПС України очікуються навесні 2024 року.

Завтра (14 лютого — ред.) відбуватиметься зустріч у форматі «Рамштайн», і буде доповідь коаліції F-16, як все це відбувається. Тому я думаю, що після завтрашнього засідання (14 лютого — ред.) , можливо, буде якась більше детальна інформація, але зараз поки що все по плану. І весна 2024-го — це з реалістичних строків, які у нас називались

— сказала Галібаренко.

Доповнення

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомляв, що Україна активно готує інфраструктуру для обслуговування винищувачів F-16 та сподівається на їх якнайшвидше надходження.

Речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат повідомляв, що, безумовно, майбутні винищувачі F-16 стануть ціллю для окупантів. Тому відбувається серйозна підготовка, адаптація інфраструктури для літаків.

В інтерв’ю Голосу Америки український пілот на позивний «Фантом» розповів, що навчання українських льотчиків на літаках F-16 йде повною мірою, як і планувалося. Українські пілоти вражені літаками.

Уже відомо, що Нідерланди планують передати Україні 24 літаки F-16.

Джерело

Новости Николаева