На Миколаївщині організували майстер-клас для родин військовополонених та зниклих безвісти бійців

Майстер-клас з виготовлення декоративних свічок, спілкування із психологом та відповіді на юридичні питання. На Миколаївщині родини військовополонених та зниклих безвісти військовослужбовців Вознесенської громади зустрілись із представниками Координаційного штабу та Миколаївського центру підтримки ветеранів війни.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла координаторка проєкту "Підтримка родин військовополонених повернених з полону Алла Волкова.

Майстер-клас організували в рамках проєкту "Підтримка родин військовополонених повернених з полону" фахівці Благодійного фонду "Світлі справи". Виготовляли свічки 20 учасників.

"Це арттерапевтичний захід, який допомагає підтримати настрій, відволіктися від проблем на півтори годинки. Вони виготовляли свічки, які заберуть додому. Загалом це підтримка психічного стану родин, які зараз перебувають в напрузі, коли наші рідні воюють або в полоні", — говорить Алла Волкова.

Майстер-клас з виготовлення декоративних свічок. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

На майстер-клас з онукою Марією прийшла Ніна, виготовили та прикрасили свічки. Жінка — мама військовополоненого морпіха. З її слів, захід — це можливість відволіктись від поганих думок.

"Не сильно виходить, але намагаємось триматись. Тому що потрібно дочекатись. Ось запалимо свічечки, коли Сергій приїде. Чекаємо, з телефоном сидимо, знаєш, коли чужий номер, переживаєш, що хтось зателефонує", — розповідає Ніна.

Ніна з онукою на майстер-класі. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Зінаїда — бабуся зниклого безвісти військовослужбовця. Жінка каже, вся сімʼя докладає зусиль для пошуку чоловіка. Подібні ж заходи допомагають триматись морально.

"Дуже сподобалось, душевна обстановка, тепла. Натхнено, нам приємно", — говорить Зінаїда.

Зінаїда виготовляє свічку. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

По закінченню майстер-класу бесіда про механізми збору документів та отримання інформації з начальником юридичного відділу південного регіонального центру координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.

"Робота координаційного штабу — це не тільки робота з розшуку і повернення наших хлопців, які зникли безвісти та потрапили в полон, а це обовʼязково ще соціальний супровід, робота із родинами захисників", — каже юрист штабу з питань поводження з військовополоненими Вадим Жепало.

Виготовлення свічки. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Зі слів Вадима жепало, за останній місяць відбулось вже два обміни полонених й наразі чекають ще таких самих обмінів, можливо навіть більших за кількістю.

"З іншого боку, для нас важливим залишається психологічний аспект, для того, щоб родини захисників знали й розуміли, що держава про них памʼятає, так само могли б поділитись своїми переживаннями та своїм болем", — додає юрист.

Зустрічі із родинами військовослужбовців. Фото: Валентина Гурова/Суспільне Миколаїв

Зустрічі із родинами військовослужбовців у Вознесенську організовують втретє. Зі слів директора Миколаївського міського центру підтримки ветеранів війни Віктора Мойсеєва, звертаються і рідні інших категорій. Зокрема, загиблих на початку повномасштабного вторгнення цивільних, які долучились до оборони міста, але статусу сімʼї не отримали досі.

"Юристи нашої команди сьогодні приїхали, щоб поспілкуватись із цими людьми, розказати конкретно по кожній людині, що потрібно зробити й ми будемо супроводжувати цей цикл до якогось логічного завершення", — говорить посадовець.

За словами Віктора Мойсеєва, зустрічі та подібні заходи із сімʼями військовополонених та зниклих безвісти планують продовжувати й надалі в різних населених пунктах Миколаївщини.

Джерело

Новости Николаева